مرسلات

انتخاب رشته

سیما: یکسالی میشه که درسمُ تمام کردم، اول دوست داشتم برم توی رشته ای که خوندم ولی کم کم ازش زده شدم مخصوصا که توی ایران آینده ای واسه این رشته وجود نداره.

قبلا هرکی بهم میگفت برو پزشکی یا پیراپزشکی به شدت مخالفت میکردم ولی حالا دوست دارم که برم رشته ی پزشکی و خانواده ام هم خیلی مایلن که من پزشک بشم، اما مشکل اینجاست که بهرحال کنکور دادن دوباره بعد چند سال کار ساده ای نیست و همینطور این رشته سختیای خاص خودشو داره و من مدام نگرانم که شاید تصمیم درستی نگرفتم که میخوام برم رشته پزشکی و از اول درس بخونم.

اما واقعیتش کار خاصی هم نمیکنم،فقط نمیتونم راهی که باید برمُ پیدا کنم و فقط حس میکنم رشته پزشکی مناسبه واسم چون من خیلی کمک کردن به بقیه رو دوست دارم و دلم میخواد مفید باشم و مطمئنم آدم دلسوزی هم هستم و جون آدما خیلی واسم مهمه.

ممنون میشم کمکم کنین که بفهمم تصمیمی که گرفتم درست هست و این راه و کار همون چیزیه که باید انجام بدم؟

 

پاسخ:

آیا انتخاب رشته پزشکی صحیح است؟

سوره مرسلات، آیه ۸: در آن هنگام که ستارگان محو و تاریک شوند.

فقط علاقمندی برای کمک به انسانها کافی نیست، شما باید عاشق رشته پزشکی باشید. آیه از طریق برهان خلف تلاش دارد نگاهتان را به نوری جلب کند که در سخت ترین لحظات و در ساعاتی که مجبور به ویزیت بیماران مختلف یا انجام چند عمل جراحی متوالی هستید، با اشتیاق و تمرکز به کارتان ادامه دهید. آیا چنان اشتیاق و نور اعتقادی در دل شما وجود دارد؟

شماره آیه هشت است و هشت نماد تحمل و استحکام است. علاقمندی و استحکام رای در برابر مسائل چیزی است که فرد را متمایز می کند تا جایی که دیگران به استراحت فکر می کنند، او همچنان مشتاقانه در لابراتوار مشغول کار باشد.

اگر این دو فاکتور علاقه به رشته و توان تحمل سختی را دارید، بسم الله. مرسلات اشاره به ستاره ای بی غروب دارد. انگیزه ای که دم به دم تازه می شود.

 

توصیه:

سوره مومنون، آیه ۲۷: درباره آنان که ستم کرده اند با من سخن مگوی، زیرا آنها غرق خواهند شد.

از انفعال خارج شو، خودت و توانایی هایت را باور کن. از تو حرکت از خدا برکت. ۲ عدد تعادل و ۷ عدد تعالی است. احساس و منطقت را با هم هماهنگ کن و با اشتیاق به سمت زندگی برو. هنگامی که به جای خانه نشینی و یا اتلاف وقت با عزم راسخ وارد جامعه شوی، فرصت های زندگی به رویت بال خواهند گشود. از کسانی نباش که با ستم کردن بر خویش مستحق غرق شدن هستند. این شما هستید که انتخاب می کنید آینده تان چگونه باشد. مومن باور هوشیارانه به طریقت دارد.