شارژر برقی اتومبیلشرکت خودروسازی بی.ام.و تنها در تولید خودروهای پیشرفته و روز دنیا شناخته شده نیست. مهندسان این شرکت به تازگی سیستم ابتکاری و تلفیقی روشنایی معابر و شارژ خودروهای برقی را ابداع کرده اند.

این فناوری جدید چند روز پیش و در جریان کنفرانس سالانه EUROCITIES در مونیخ آلمان رونمایی شد، آوردگاهی که بیش از ۵۰۰ گروه نمایندگی از شهرهای مختلف اروپا را گردهم آورده بود تا تازه ترین ابداعاتشان در زمینه پروژه های ابتکاری زیرساختارسازی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

آنچه که گروه خودروسازی بی.ام.و در این نمایشگاه ارایه کرد سیستم روشنایی خیابانی جدیدی است که در عین حال قابلیت به کارگیری به عنوان ایستگاه شارژ خودروهای برقی را هم دارد. این ایده نتیجه نهایی پروژه اولیه ای موسوم به Light and Charge است.

این فناوری جدید از دو بخش در هم تلفیق شده تشکیل شده است. بخش فوقانی شامل چراغهای LED است که روشنایی لازم برای معابر و خیابانها را تأمین می کند. در قسمت پایین نیز بخش شارژ کننده خودروهای برقی دیده می شود که تنها با اتصال کابل مخصوص، فرآیند شارژ باتری خودرو آغاز می شود.

این سیستم جدید با شبکه هوشمند شارژ برقی بی.ام.و موسوم به BMW I ChargeNow Network تلفیق می شود که این بدان معناست که صاحبان خودروهایی که برای شارژ خودروی برقی خود از این سیستم استفاده می کنند پولی نخواهند پرداخت.

این شرکت خودروسازی مدعی است با ارایه این فناوری نوین نشان داده است که تنها به تولید خودروهای برقی دوست دار محیط زیست توجه نداشته و همزمان توسعه زیرساختارهای لازم آن را نیز مد نظر قرار داده است.

 

منبع:مهر