رانش-زمینرییس جمهوری در پیامی به حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان با ابراز تاسف از کشته و مجروح شدن جمعی از مردم این کشور در حادثه سیل و رانش زمین، آمادگی دولت و ملت ایران را برای ارسال کمک های مادی و معنوی اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» در این پیام ضمن اظهار همدردی با دولت برادر و ملت شریف افغانستان، به ویژه آسیب دیدگان این حادثه غم انگیز، شفای عاجل همه مجروحان را از خداوند متعال مسالت کرد.

متن پیام رییس جمهوری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای حامد کرزی

رییس محترم جمهوری اسلامی افغانستان

کشته و مجروح شدن و بی خانمانی هزاران خانواده افغانی در اثر سیل و رانش زمینِ خسارت بارِ اخیر موجب تأسف و تألم گردید. اینجانب ضمن همدردی با دولت برادر و ملت شریف افغانستان، به ویژه آسیب دیدگان این حادثه غم انگیز، شفای عاجل همه مجروحان را از خداوند متعال مسالت می نمایم. امید است رحمت واسعه الهی، فقدان جان باختگان و آسیب های ناشی از این واقعه ناگوار را جبران نماید.
لازم می دانم همچون همیشه، مراتب نوع دوستی و آمادگی دولت و ملت بزرگ ایران را برای کمک های مادی و معنوی در این زمینه، به جنابعالی و دولت محترم افغانستان اعلام نمایم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

وقوع رانش زمین در منطقه ای در ولایت بدخشان افغانستان منجر به کشته و زخمی شدن بیش از دو هزار نفر از مردم روستای آب باریک شهرستان ارگو و همچنین ناپدید شدن جمع کثیری از شهروندان این منطقه شده است.