استخاره-عشق-مردزیبا :

مدتی است به آقایی علاقه مند شدم که هم تحصیلکرده و هم با شخصیت هستند. نمیدونم این علاقه از جانب ایشونم هست یا نه این علاقه بدجور زندگیمو مختل کرده البته اینم بگم که علاقه من به ایشون بخاطر موقعیتشون یا هوس و .. نیس یه حسی که تا به امروز اصلا تجربش نکردم.

نمیدونم درمورد احساسم درسته باهاشون صحبت کنم یا نه؟

 

استخاره :

حقیقت اینه که بر خلاف فرهنگ رایج در جامعه، عشق لیلی مجنونی یا از نوع عشق شما فرهادی را نمی توان آسمانی خواند. این نوع دلبستگی مانند خزانی به مزرعه زندگی می زند. دیگر هیچ غذایی برایتان لذت بخش نیست، دیگر بودن با دوستان با خانواده ارزشی ندارد، درس خواندن و کار انسان مخدوش می شود. استخاره شما سوره کهف ، آیه ۴۰ آمد: «… و بر باغ تو آفتی از آسمان بفرستد که به صورت خاک و خاشاکی سترون درآید.»

جالب است، کهف اشاره به غاری دارد که در آن چند مرد به خواب طولانی فرو رفتند. اما، غار شما بریدن از زندگی و سوختن در تمنایی دور و دراز است. در واقع، عشق جانسوز به معنای بتی ساختن از معشوق و نشاندن آن به جای خداست. آیا شما خدا پرست هستید؟ پس، به او شرک نیاورید و گرفتار احساسات غیرمنطقی نشوید.

اما، درباره سوالتان: آیا دلبستگی تان را به آن مرد ابراز کنید؟ آن گونه که من می دانم و شاهد تجارب دیگران نیز بوده ام، پیشنهاد مستقیم خواستگاری از طرف زن می تواند تبعات منفی داشته باشد. بهترین حالت این است که شما دلبستگی تان را به صورت غیرمستقیم نشان دهید یا کسی را واسطه کنید تا اگر ایشان هم علاقمندی دارد، پیشنهاد از طرف ایشان صورت گیرد. زمانی که یک زن مسئولیت ازدواج را به عهده می گیرد، بهانه ناگواری به دست مرد خام اندیش داده تا در هر بحرانی آن را به میان کشد. چه بسا مردانی نیز هستند که به چنین زنی بدگمان می شوند و… در امر زناشویی به واقعیات وجودی زن و مرد توجه کنید تا گرفتار عواقب آن نشوید.

 

زیبا :

ممنون که وقت گذاشتید. فک میکنم تازگیا همه جای زندگیم دارم به بن بست میخورم ولی حتما نظرتون رو اعمال میکنم.

 

پندار نو :

می دونم. متاسفانه بن بستها رو خودتون ایحاد کردین، با بی رمقی تون. زمانی که یاد گرفتین هر روز تر و تازه از خواب بیدار بشین و با اشتیاق از زندگی لذت ببرین، بن بستها هم برطرف می شن.