از هر ده کانادایی هشت نفر از طب سنتی  استفاده می کنند. بازار قدرتمندی که حجم آن به بیش از ۸ بیلیون دلار در سال رسیده است.

بر اساس تحقیق جدید موسسه معتبر فراسر، هر روز بر  شمار کانادایی های علاقمند به طب مکمل افزوده می شود و انواع درمان های  مرتبط با طب مکمل مانند ماساژ، یوگا، طب سوزنی و کایروپراکتیک طرفداران بیشتری پیدا می کند.

نادم اسمائیل، عضو ارشد فراسر و یکی از نویسندگان مقاله «طب مکمل: کاربردها و رویکردهای عمومی (۱۹۹۷، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۶)»، می گوید: نقش طب مکمل در سلامت مردم کانادا هر روز پر رنگ تر می شود. بنابراین، لازم است بدانیم زیر شاخه های این حوزه های درمان چطور با هم ارتباط دارند و عملکرد دقیق آنها چیست. این  الزام حیاتی است که سیاستگزاران عمومی در تلاش برای رسیدن به آن هستند تا نقش طب  مکمل و اجزاء آن را در سیستم سلامت جامعه مشخص کنند.

به گزارش کانادا فری پرس، تحقیق انجام گرفته میان ۲۰۰۰ شهروند کانادا در ۲۰۱۶ نشان می دهد بیش از سه چهارم (یعنی ۷۹ درصد) آن ها حداقل یک نوع از طب مکمل را در دوره ای از زندگی خود استفاده کرده اند. این پژوهش در سال ۲۰۰۶ و ۱۹۹۷ نمایانگر اقبال ۷۴ و ۷۳ درصدی به درمان مکمل بود.

درواقع، مطالعه صورت گرفته افزایش  چشم گیری را در محبوبیت درمان های مکمل نشان  می دهد. بر اساس نتایج به دست آمده، طی سال ۲۰۱۶ حدود ۵۶ درصد شهروندان کانادا از طب مکمل استفاده کرده اند؛ در حالی  که طی ۲۰۰۶ و ۱۹۹۷ این عدد ۵۴ و ۵۰ درصد بوده است. به علاوه، تعداد ویزیت ها در هر دوره درمان طی ۲۰۱۶ به طور متوسط ۱۱.۱ بار بوده؛ و این میزان در ۲۰۰۶ و ۱۹۹۷ به طور مشابه فقط ۹ ویزیت بوده است.

بر اساس یافته های تحقیق اخیر، استقبال از ماساژ درمانی ۴۴ درصد، کاریوپراکتیک ۴۲ درصد، یوگا ۲۷، تکنیک های ریلکسیشن و آرام سازی ۲۵ و طب سوزنی ۲۲ درصد بوده است.

مسئله بسیار حائز اهمیت حجم بازار طب مکمل است. در سال ۲۰۱۶ بیماران حدود ۸.۸  بیلیون دلار صرف خدمات طب مکمل کرده اند. این میزان در سال ۲۰۰۶ حدود ۸ بیلیون دلار بود.

در این بین، نکته جالب عدم علاقمندی به پوشش بیمه عمومی برای این نوع درمان است.  یافته های تحقیق اخیر نشان می دهد ۵۸ درصد پاسخ دهندگان  می خواهند به صورت شخصی هزینه این دست درمان ها را بپردازند. چنین دیدگاهی میان افراد بین ۳۵ تا ۴۵ سال حدود ۶۹ درصد است.

اسمائیل می گوید: طب مکمل نقش روز افزونی در سلامت  شهروندان  کانادایی بازی  می کند؛ اما سیاستگزاران نباید این استقبال را به عنوان نیاز برای گسترش پوشش بیمه عمومی ببینند. درصد بسیار بالایی  از مردم بر این باورند که پرداخت ها برای طب  مکمل باید به صورت شخصی و از جیب خود فرد باشد.