51660_301اجازه بدهید حرفم را بزنم. این صدایی است که در گلوی بسیاری از صاحب نظران، گروه ها و احزاب گیر کرده و می رفت در سایه بی تدبیری دولت قبل به فریادی نابهنجار تبدیل شود. اما، اکنون فصلی نو آغاز شده است. هرچند تنگ نظری ها و دگم گویی ها را اینجا و آنجا شاهد هستیم؛ ولی دولت اعتدال می کوشد حق مسلم انسان ها و احزاب را در آزادی بیان به تدریج احیا کند: اجازه دهیم حرفشان را بزنند!

دبیر مجمع زنان اصلاح‌طلب در این رابطه می گوید: با تحقق گفتمان دوستی در عرصه سیاست کشور شاهد ایجاد فضایی آرام، بانشاط و مناسب در این عرصه خواهیم بود.

اعظم نوری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که در جامعه‌ای که تلاش می‌کند ادبیات دموکراسی را تمرین کند، باید این امکان و ظرفیت فراهم شود که گروه‌های مختلف سیاسی با دیدگاه‌هایی متفاوت در حوزه مدیریت و عملکرد بتوانند در صحنه حضور داشته باشند و دیدگاه‌های خود را مطرح کنند،افزود : در واقع باید گفت که یک جامعه متعالی، جامعه‌ای است که از دیدگاه‌ها و نظرات مختلف در اداره امور استفاده کند.

وی با تاکید بر این‌که در جامعه سیاسی ایران نیز باید این فضا فراهم شود که گروه‌های مختلف اصولگرا و اصلاح طلب و حتی خارج از این دو طیف که در چارچوب نظام هستند، بتوانند دیدگاه‌های خود را بیان کنند گفت: اگر در این عرصه براساس گفتمان دوستی به پیش برویم این هدف محقق می‌شود و در کنار آن شاهد فضایی آرام و بانشاط خواهیم بود به نحوی که افراد مختلف با دیدگاه‌های متفاوت می‌توانند به بحث و گفت‌وگو با یکدیگر بپردازند و همدیگر را مورد نقد قرار بدهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این‌که در زمانی که فضای بازی در کشور حاکم بوده تا حدودی این هدف محقق شده است، تصریح کرد: هرچه فضای جامعه براساس گفتمان دوستی بازتر باشد، شاهد ایجاد یک سوپاپ اطمینان برای جامعه خواهیم بود، چنانکه در داخل وحدت و انسجام بیشتری وجود خواهد داشت و نیروهای مختلف در کنار یکدیگر به فعالیت می‌پردازند و از سوی دیگر کشور در برابر فشارهای بیرونی نیز مقاوم‌تر خواهد بود و در نحوه تعامل با جامعه بیرونی با یک سیاست باثبات‌تر حرکت می‌کند.

نوری با بیان این‌که در دولت تدبیر و امید فضا برای تحقق این موضوع در حال فراهم آمدن است و امیدواریم این فضا گسترش پیدا کند، گفت: در چنین فضایی افراد و شخصیت‌هایی که در طول این سال‌ها در انزوا قرار گرفته‌اند و ترجیح دادند که در عرصه حضور نداشته باشند برای فعالیت و حضور بیشتر در عرصه سیاست با توجه به امیدی که پیدا کرده‌اند، ترغیب می‌شوند.

فراموش نکنیم انقلاب اسلامی ایران با چه شعارهایی تشکیل شد. امروز فرصت آن فراهم آمده تا ایران را با اتکا به بینش رحمانی، محلی برای تضارب آراء صاحب نظران خیراندیش کنیم تا راه هایی برای پالودن فرهنگمان بیابند و خطی جدید در جهانی تک قطبی بگشایند؛ جهانی که این روزها بیش از هر زمانی نه نیاز به پول که نیاز به رویه های انسان دوستانه دارد. اکنون که نظام سرمایه داری بیش از هر زمانی گستاخ شده و حکومت یک درصدی را حق طبیعی ثروتمندان می داند، آیا وقت آن نیست که دست علی را از آستین خرد بیرون آوریم؟!