قطارمدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء اعلام کرد: افزایش جدی در نرخ‌ بلیت سفرهای ریلی خواهیم داشت که قبل از آغاز سفرهای تابستانی اعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا، موسوی‌نژاد در حاشیه دومین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ و نقل ریلی خاورمیانه در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت سوخت اظهار کرد: با توجه به این افزایش قیمت، حمل و نقل ریلی ترجیح داده می شود و سعی می‌کنیم افزایش قیمت‌ها را با افزایش بهره‌وری جبران کنیم و چندان افزایش نرخ نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: قطعا هزینه‌های خرید داخلی و خارجی واگن ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش داشته اما تلاش می‌کنیم تاثیرات کمتری را از این موضوع در نرخ‌ بلیت‌ قطار اعمال کنیم.موسوی‌نژاد اظهار کرد: قرارداد ساخت ۱۰۰ دستگاه واگن مسافری با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت نیز با شرکت واگن‌پارس منعقد شد.به گفته وی بر اساس این قرارداد قرار است در یکسال و نیم آینده ۱۰۰ واگن ساخته و به ناوگان ریلی افزوده شود.

مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء ارزش این قرارداد را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

موسوی‌نژاد با بیان این که امیدوارمیم تا سه سال آینده هزار دستگاه واگن مسافری به ناوگان رجاء اضافه شود، گفت: میانگین سن ناوگان در کشور در حال حاضر ۳۱ سال است و تلاش می‌کنیم حتی‌الامکان واگن نو بخریم و احتمالا تعدادی واگن دست دوم نیز خریداری خواهیم کرد.