دانشگاه-آزادمعاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از اعطای ۱۰ واحد درسی در ترم تابستانی خبر داد و گفت: در گذشته تنها ۶ واحد درسی در ترم تابستانی به دانشجویان اعطا می‌شد.
به گزارش فارس، حسین غریبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بررسی مسایل مختلف در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان را از اهداف سفر رئیس و معاونان دانشگاه آزاد به این استان عنوان کرد.
وی اظهار کرد: رسیدگی به مسایل آموزشی از جمله تامین نیروی متخصص برای هیئت علمی دانشگاه‌ها و افزایش رشته‌های تحصیلی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت آموزشی است.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از سه ماه پیش فراخوان جذب هیئت علمی برای تمام واحدها انجام شد، گفت: تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ نفر با مدرک دکترا و بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان مقطع دکترا که موفق به گذراندن آزمون جامع خود شده‌اند، ثبت‌نام کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر نیز متقاضی تدریس در مدارس سما هستند.
غریبی از جذب ۵ هزار عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد در سال جاری خبر داد و یادآور شد: ثبت‌نام‌کنندگان با مراجعه به واحدهای دانشگاهی خود در صورت محرز شدن صلاحیت علمی و عملی به مدت یک سال قرارداد پیمانی می‌شوند.
وی با بیان اینکه این قرارداد به هیچ عنوان به معنای جذب کامل افراد نیست، ادامه داد: امسال تنها با افراد قرارداد پیمانی مشروط می‌بندیم.
به گفته معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند نیز در واحدهای سما بر اساس نیاز واحد مربوطه جذب می‌شوند.

اعطای ۱۰ واحد درسی در ترم تابستانی به دانشجویان

غریبی به استفاده بهینه از منابع دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: طبق ابلاغیه ثبت‌نام در ترم تابستان از این پس به دانشجویان تا ۱۰ واحد درسی اعطا می‌شود در حالی که در گذشته تنها تا ۶ واحد در ترم تابستانی به دانشجویان اعطا می‌شد.
وی یادآور شد: برای اساتیدی که ترم تابستانی تدریس می‌کنند حق‌التدریس دو برابر محاسبه شده و از مرخصی‌های ذخیره شده نیز می‌توانند در زمان بازنشستگی استفاده کنند.