مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه وضعیت دریاچه ارومیه مناسب نیست گفت: بیش از ۸۵ درصد مساحت دریاچه تبدیل به شوره زار شده است.
عباس‌نژاد در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه محیط زیست در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: آرتیمیا که جز عناصر اصلی تنوع زیستی دریاچه بود از بین رفته و تنها تعداد اندکی از آنها در  رودخانه‌ها زیست می‌کنند.وی با اشاره به اینکه تالاب‌ها و دریاچه در وضعیت مناسبی نیستند افزود: اما خوشبختانه دولت تدبیر و امید تلاش ویژه‌ای در این خصوص دارند. همچنین با تاکید و دستور اکید رئیس‌جمهور ستاد ویژه‌ای تشکیل شد که دکتر کلانتری مسئول این ستاد هستند.مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی در ادامه گفت: همچنین پروژه‌های ۱۹ گانه مصوب شده و کارهای اجرایی هم پیگیری می‌شود. امیدواریم با توجه به پیگیری‌هایی که از طرف سازمان انجام می‌شود شاهد این باشیم که در آینده‌ای نزدیک پروژه‌ها به بهره برداری برسد و دریاچه آبگیری شود.

عباس‌نژاد با اشاره به روند پیگیری پروژه‌های احیای دریاچه اذعان داشت: تا دو ماه دیگر باید گزارش ویژه‌ای از نحوه اجرای پروژه‌ها خدمت رئیس‌جمهور ارائه شود.

وی در پایان با اشاره به وضعیت آب دریاچه خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته دریاچه با کاهش ۴۱ سانتی متری مواجه بوده اما خوشبختانه نسبت به تابستان ۳۵ سانتی متر افزایش داشته است.