توریومشرکتی در ایالات متحده ادعا می‌کند، توانسته با استفاده از سوخت عنصر توریوم خودرویی بسازد که تا ۱۰۰ سال سوختش تمام نمی‌شود.

گروه حمل و نقل صبحانه، شرکت «لازر پاور سیستمز» واقع در ایالت کِنه‌تیکِت امریکا ادعا می‌کند که توانسته خودرویی را با سوخت توریوم تولید کند. این خودرو که با نوعی عنصر هسته ای کار می‌کند قادر است تا به وسیله ۸ گرم توریم تا ۱۰۰ سال بدون نیاز به هیچ سوختی کار کند. عنصر توریوم اکنون در کشور‌هایی مانند چین، استرالیا، هندوستان، نروژ و ترکیه یافت می‌شود. توریوم طبق ادعای شرکت تولیدکننده خودرو از امنیت بالاتری نسبت به عنصر هسته‌ای اورانیوم برخوردار است.

توریوم(Thorium) از عنصرهای شیمیایی جدول تناوبی است. نشانه کوتاه آن Th و عدد اتمی آن ۹۰ است. توریوم یکی از پُر چگالی ترین مواد موجود روی این کره خاکی است، که حدود ۲۰ میلیون برابر ذغال سنگ انرژی دارد و می توان به عنوان یک منبع ایده‌آل انرژی از آن بهره گرفت. تشعشعات مربوط به اشعه های به کار رفته در مطب های دندان پزشکی بیشتر از تشعشعات مربوط به توریوم است و آن را هم می توان به کمک یک فویل آلومینیومی کنترل کرد. توریوم (Thorium)، عنصری رادیو اکتیو که از آن می توان در قالب یک اشعه لیزر، برای گرم کردن آب، تولید بخار و تامین انرژی هر توربینی استفاده کرد.

thorium

thorium-1