ولاسکو هفت ماه زودتر از پایان قرارداد رسمی و در آستانه مسابقات قهرمانی جهان در لهستان توانست نظر موافق فدراسیون برای قطع همکاری را جلب کند. کاپیتان سابق تیمی ملی با صراحت این واقعه را نمادی از عملکرد غیر حرفه ای و روحیه احساساتی ایرانیان می داند.

پیمان اکبری می گوید: به نظر من این رفتار حرفه‌ای نیست. ولاسکو همه جوره از ایران و ایرانی‌ها انتظار رفتار حرفه‌ای داشت، که با او برخورد حرفه‌ای داشته باشند. ولی به نظرم شاید ما ایرانی‌ها او را خیلی دوست داشتیم و رفتار غیر حرفه‌ای کردیم و اجازه دادیم به راحتی برود. شاید بهتر بود همان‌ کاری که تیم لهستان کرد را می‌کردیم. همان طور که می‌دانید لهستان در حال حاضر آناستازی را از تیم ملی‌اش جدا کرد اما اجازه نمی‌دهد آناستازی در جای دیگر مربی‌گری کند. به نظرم لهستانی‌ها بیشتر حرفه‌ای عمل کردند. ما ایرانی‌ها همیشه دارای احساس لطیفی هستیم و مهمان‌نوازی می‌کنیم اما در این مورد حرفه‌ای برخورد نکردیم.

سرمربی تیم والیبال پیکان درباره سپردن هدایت تیم ملی والیبال ایران به لورنزو برناردی نیز اظهار کرد: این را هم باید درباره ولاسکو بگویم که او نقش فوق‌العاده‌ای در رشد والیبال ایران داشت. اگر می‌توانستیم او را حفظ کنیم، قطعا بهتر بود. من برناردی را به عنوان یک بازیکن خیلی خوب می‌شناسم. او بازیکن بسیار بزرگی بود و البته یک دوره هم در مسابقه‌های باشگاه‌های جهان تیم ما به او خورد و در آن دوره توانست مقام سوم باشگاه‌های جهان را به دست بیاورد. در مجموع به نظر من نباید روی اسم خاصی تکیه کنیم. فدراسیون والیبال باید همان برنامه قبلی‌اش را ادامه دهد. بازیکنان تیم ملی هم باید با همان انگیزه و توانایی بازی‌های خود را ادامه دهند. با توجه به اینکه ولاسکو، برناردی را گارانتی کرده امیدوار هستیم که برناردی هم راه ولاسکو را ادامه دهد.

اکبری درباره تعامل بازیکنان تیم ملی با برناردی نیز گفت: مطمئنا بازیکنان ایران آنقدر حرفه‌ای هستند که حتی اگر یک مربی درجه پنج هم هدایت تیم ملی را در دست بگیرد از او حرف‌شنوی داشته باشند. به هر حال برناردی هم مربی درجه پنج نیست. البته به نظرم هر مربی‌ای یک ماه پیش از مسابقه‌های لیگ جهانی هدایت تیم ملی را در دست بگیرد در این شرایط هیچ کمکی نمی‌تواند بکند. در حال حاضر مردم ما از تیم ملی والیبال نتیجه می‌خواهند.

پیمان اکبری با اشاره به خداحافظی ناگهانی ولاسکو از تیم ملی والیبال،‌خاطر نشان کرد: به نظرم شاید یکی از دلایلی که سبب شد تا ولاسکو از تیم ملی برود و کار را رها کند، این بود که سطح انتظارات مردم از تیم ملی والیبال بالا رفته است. ما تاکنون خوب کار کردیم و بعد از هر مسابقه همه به به و چه چه زدند، اما امسال دیگر هیچ تیمی با ایران شوخی ندارد. امسال، سال نتیجه‌گیری است. ما مسابقه‌های قهرمانی جهان در لهستان را در پیش داریم و همچنین باید در لیگ جهانی نیز بازی کنیم. الان شرایط والیبال ایران سخت است.الان فصل نتیجه‌گیری والیبال ایران است و هر مربی بیاید قطعا به مشکلات زیادی بر می‌خورد.

اکبری درباره معرفی دستیاران برناردی هم گفت: در گذشته همواره تاکید داشتند که یک مربی ایرانی را در کنار ولاسکو بگذارند تا یک نفر که با افکار او آشناست و می‌تواند تیم را مدیریت کند، جایگزین ولاسکو شود. اما این کار را نکردیم. حالا هم اگر بخواهیم همین روند را ادامه دهیم در آینده دوباره به مشکل می‌خوریم. نمی‌دانم شاید باید مترجم را در کنار برناردی بگذاریم! اگر برناردی به هر دلیلی سال آینده خداحافظی کرد مجبور می‌شویم سال آینده دوباره دنبال یک مربی خارجی دیگر بگردیم و فکر نمی‌کنم که هیچ یک از مربیان داخلی ما به هدایت تیم ملی برسند.