جام جهانی-برزیلچیزی تا آغاز رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ در برزیل باقی نمانده و همه تیم ها لیست ۲۳ نفره خود را برای حضور در این تورنمنت بزرگ ملی اعلام کرده اند، از بین این ۷۳۶ بازیکنی که از ۳۲ ملیت مختلف در این بازیها حضور دارند نگاهی آماری داشتیم تا ببینیم کدام لیگ و کدام باشگاه فوتبال جهان بیشترین نماینده را در برزیل دارد.

به گزارش مهر، جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل محل حضور بهترین های فوتبال جهان است اما در بین ۷۳۶ بازیکنی که در این رقابتها حضور دارند لیگ برتر انگلیس در بین تمامی لیگ های جهان و باشگاه بایرن مونیخ در بین تمامی باشگاه های جهان بیشترین نماینده را در این تورنمنت بزرگ ملی دارند.

لیگ برتر انگلیس در تورنمنتی که چند روز دیگر در برزیل آغاز می شود ۱۰۵ بازیکن دارد که کمی بیشتر از ۱۴ درصد کل بازیکنان را شامل می شود. باشگاه بایرن مونیخ هم با ۱۵ بازیکن حاضر در جام جهانی باشگاهی است که بیشترین نماینده را در این تورنمنت دارد اما بوندسلیگا آلمان در بین لیگ هایی که بیشترین بازیکن را در جام جهانی دارند در رده سوم قرار دارد.

بایرن با ۱۵ بازیکن بیشترین نماینده را در جام جهانی برزیل دارد

نکته قابل توجه این است که ترکیه با وجود اینکه در بین ۳۲ تیم حاضر در رقابتهای جام جهانی نیست اما ۲۴ بازیکن از لیگ این کشور در رقابتهای جام جهانی حضور دارند.

تیم فوتبال منچستریونایتد با وجود پشت سر گذاشتن یک فصل ناامید کننده بعد از بایرن مونیخ بیشترین نماینده را در رقابتهای جام جهانی دارد. لالیگا اسپانیا با ۶۲ نماینده در جام جهانی در رده چهارم لیگ ها قرار دارد، از این ۶۲ بازیکن، ۱۳ بازیکن از بارسا، ۱۲ بازیکن از رئال مادرید و ۹ بازیکن از اتلتیکومادرید پدیده این فصل اروپا هستند.

برزیل را بسیاری مهد فوتبال جهان می دانند اما نکته جالب اینکه از بین ۷۳۶ بازیکن حاضر در رقابتهای جام جهانی تنها ۱۱ بازیکن در لیگ دسته اول برزیل بازی می کنند.

تعداد بازیکنان حاضر در جام جهانی به تفکیک باشگاه

۱- بایرن مونیخ ۱۵ بازیکن

۲- منچستریونایتد ۱۴ بازیکن

۳- بارسلونا ۱۳ بازیکن

۴- چلسی ۱۲ بازیکن

۴- یوونتوس ۱۲ بازیکن

۴- ناپولی ۱۲ بازیکن

۴ – رئال مادرید ۱۲ بازیکن

۸- آرسنال ۱۰ بازیکن

۸- لیورپول ۱۰ بازیکن

۸- منچسترسیتی ۱۰ بازیکن

۸- پاری سن ژرمن ۱۰ بازیکن

تعداد بازیکنان حاضر در رقابتهای جام جهانی به تفکیک لیگ هایی که در آن بازی می کنند

۱- لیگ برتر انگلیس ۱۰۵ بازیکن

۲- سری آ ایتالیا ۸۱ بازیکن

۳- بوندسلیگا آلمان ۷۳ بازیکن

۴- لالیگا اسپانیا ۶۲ بازیکن

۵- لوشامپیونه فرانسه ۳۴ بازیکن

۶- لیگ MX مکزیک ۲۶ بازیکن

۸- سوپرلیگ ترکیه ۲۴ بازیکن

۹- لیگ برتر پرتغال ۲۲ بازیکن

۱۰- لیگ MLS آمریکا ۲۲ بازیکن