دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در اصفهان با بیان اینکه افرادی که در بدنه دولت هستند باید به گفتمان روحانی نزدیک باشند،گفت: در دولت یازدهم، جذب بر دفع مقدم بوده و جذب حداکثری و دفع حداقلی مد‌نظر ما است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام علی یونسی،  در حاشیه پنجمین همایش ادیان توحیدی که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال تسنیم پیرامون سیاست دولت یازدهم در بحث توجه به جذب چهره‌های مختلف اظهار کرد:‌ سیاست ما جذب است تا اینکه دفع باشد، زیرا همیشه جذب بر دفع مقدم است، باید این سخن معروف شهید بهشتی را مد نظر قرار دهیم و جذب حداکثری و دفع حداقلی مد‌نظر ما قرار گیرد.
وی افزود: به هر حال ما نمی‌توانیم دشمنان خود و افراد نظیر آن‌ها که جذب نمی‌شود را جذب کنیم، باید کاری کنیم که در زمینه بحث‌های دیگر توجه به جذب را مورد توجه قرار دهیم.
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی پیرامون تلاش دولت برای رسیدن به اعتدال در کشور گفت: دولت توجه ویژه‌ای به اعتدال می‌کند، فعالیت‌های ما نباید افراطی و تفریطی باشد و افرادی که در بدنه دولت هستند نیز باید به گفتمان آقای روحانی نزدیک باشند.
حجت‌الاسلام یونسی خاطرنشان کرد: رویکرد ما در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باید به سمت این باشد که مردم را به دوری از خشونت و تندروی بکشانیم.