مرد میانسالی که از سال ۷۶ تا کنون ۱۲ بار سابقه دستگیری به اتهام جرائم مختلف دارد بار دیگر و این بار به اتهام مسموم کردن طعمه‌های خود دستگیر شد.

به گزارش مردم سالاری، در روز دهم خرداد سال جاری جوان دانشجویی با مراجعه به کلانتری ۲۰۸ ترمینال جنوب به مأموران اعلام کرد که سه روز پیش و زمانیکه با اتوبوس بین شهری بیرجند – تهران قصد آمدن به تهران را داشته، توسط یکی از مسافرین بیهوش شده و پس از سه روز در داخل بیمارستان به هوش آمده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف به شیوه بیهوشی» و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

جوان دانشجو پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : «در روز هفتم خرداد۹۳ به قصد آمدن به تهران، در کمربندی قم سوار یک دستگاه اتوبوس بین شهری شدم که از بیرجند به تهران می رفت؛ پس از سوار شدن به اتوبوس، مرد میانسالی به عنوان مسافر در کنارم نشست ؛ این شخص پس از دقایقی باب صحبت را باز کرد و برای تعارف یک شکلات به من داد ؛ زمانیکه دیدم این شخص از شکلات های خودش می خورد، من نیز شکلات تعارفی را خوردم اما پس از دقایقی کوتاه دچار سرگیجه شدیدی شده و پس از آن دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم ؛ زمانیکه به هوش آمدم، متوجه شدم که سه روز است که در داخل بیمارستان هستم؛ آنزمان بود که فهمیدم تمامی وسایل شامل یک دستگاه لپ تاپ، گوشی تلفن همراه، مدارک شناسایی و کلیه وجه نقد همراهم سرقت شده است.

شناسایی و دستگیری متهم

باتوجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان با انجام چهره‌نگاری و بهره‌گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار با دوازده سابقه دستگیری به نام محمد . ن (۴۲ ساله) شدند که مالباخته به محض مشاهده تصویر این شخص، وی را به طور کامل و دقیق مورد شناسایی قرار داد ؛ بررسی سوابق محمد . ن نشان داد که وی از سال ۷۶ تاکنون، بارها و به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، قاچاق موادمخدر، سرقت خودرو، سرقت داخل خودرو، قاچاق مشروبات الکلی و …، دستگیر شده است.

با شناسایی هویت «محمد . ن» و با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه متهم در منطقه پیروزی شناسایی، وی دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد که پس از مواجه حضوری مجددا از سوی مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف موادمخدر از نوع شیشه، با اعلام این خبر گفت: «باتوجه به تعدد سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف و باتوجه به شناسایی دقیق وی از سوی مالباخته و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی به ویژه سایر مالباختگانی که توسط متهم مورد سرقت به شیوه بیهوشی قرار گرفته اند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان شهدای پانزدهم خرداد مراجعه کنند».