نمایشگاه-کتاب-تهران معاون سیاسی و انتظامی فرماندار تهرانبا اشاره به آمار مخاطبان نمایشگاه کتاب در سالهای گذشته گفت: تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگاه به طور متوسط روزانه یک میلیون نفر بوده است که فرمانداری تهران در خصوص تامین امنیت و انتظامات مدیریت بحران و کمیته ای را تشکیل داده است.
ناصر بخت ادامه داد: معاونت غذا و دارویی دانشگاه شهید بهشتی و سازمان های اورژانس و آتش نشانی تهران، در این نمایشگاه فعالیت مستمر خواهند داشت.
وی بیان کرد: مقرر شده است تا شهرداری منطقه ۶ تهران، تجهیزات و امکانات مورد نیاز مصلی امام خمینی(ره) تهران را تامین کند.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت برگزار می‌شود و در این مراسم  دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سید حسن هاشمی استاندار تهران، مدیران کمیته‌های بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و جمعی از مسئولان کشوری، ناشران و اهالی رسانه حضور خواهند داشت.

مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت ماه در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

«احمد کمالی‌نژاد» مدیر کمیته ناشران داخلی با اشاره به آغاز چینش غرفه‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب توسط ناشران کشور اظهار کرد: یک هزار و ۲۹۶ ناشر از میان ناشران ثبت‌نام کننده، تا تاریخ ۳۱ فروردین برای حضور در نمایشگاه و دریافت غرفه، اعلام آمادگی کردند که قرار است در فضایی به وسعت ۱۳ هزار و ۵۳۹ مترمربع، کتاب‌های خود را عرضه کنند.

وی افزود: از این میان، ۶۴۵ ناشر از تهران و ۴۳۶ ناشر از شهرستان به صورت مستقل و ۶۰ ناشر از تهران و ۴۳ ناشر از شهرستان به صورت مشترک، برای دریافت غرفه ثبت‌نام کرده‌اند.

نمایشگاه-کتاب

نمایشگاه-کتاب-1

نمایشگاه-کتاب-2

نمایشگاه-کتاب-3

نمایشگاه-کتاب-4

نمایشگاه-کتاب-5