تعبیر_خواب_طلا

تعبیر خواب طلا

طلا فلز گران‌بهایی است که بر اساس خلوص سنجیده می‌شود. نماد طلا به معنای عیار و کیفیت است. حضور این نماد، اشاره خواب را به سمت کیفیت ذهنی یا رگه های رفتاری سوق می‌دهد تا رویابین درک کند،‌ علی‌رغم ظرفیت‌های خوبی که دارد، آن گونه که باید و شاید، برای حل مسئله خود شایستگی کافی نشان نمی‌دهد.

 

گردنبند طلا

گردن کانال ارتباطی میان سر و بدن و محل بروز فشار عصبی است. در هنگام عصبانیت یا هیجان شدید رگ‌های گردن متورم می‌شود. بر این اساس، گردن نماد انرژی، هیجان و تعصب فرد است. اما، گردنبند زیور‌آلاتی است که بر گردن آویخته می‌شود. گردنبند طلا نشان دهنده خلوص انرژی و اشتیاقی است که فرد در مسائل نشان می‌دهد. فردی که گردنبند خود را گم کرده باشد، گرفتار احساس فقدان و سردرگمی شده که ریشه آن به نقص در انگیزه و شور درونی بر می‌گردد. چنین فردی ممکن است گرفتار دلسردی از کار یا زندگی مشترک شده باشد.

راه درمان نیز فراخوانی اشتیاق و تعصب احساسی لازم برای حفظ داشته‌هاست.

 

کشوی آکنده از طلا

رویابینی می‌نویسد: خواب دیدم در کشو طلاهایم را باز کردم و دیدم طلاها خیلی بیشتر از چیزی شده که در واقعیت دارم. جواهرات طلا نمایانگر ظرفیت‌های ذهنی و رفتاری فرد است. رویابین در صندوقچه وجود خود ظرفیت‌های بالایی دارد که در فرآیند عملی زندگی آن‌‌ها را معطل رها کرده است. طبعا، رویا را در فضای خانه دیده که خانه محل آرامش است.

رویا در نگاهی سمبلیک روح فردی را نمایان می‌سازد که درگیر فشارهای عصبی است. اما، حال و روز او مصداق این بیت زیباست: «آب در کوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم/ یار در خانه و ما گرد جهان می‌گردیم.» ابزار رهایی از دلواپسی‌ها در وجود خود شخص نهفته است. او قابلیت خوبی برای حل مسائل دارد و می‌تواند به رنج پایان دهد. رویا نگاه او را به این صندوقچه توانایی‌ها جلب می‌‌کند تا درب آن را گشوده و از داشته‌ها برای رفع نگرانی‌ها استفاده کند.

 

کسی که سکه طلا به دست می‌آورد، نماد انسانی است که برخوردار از امکانات خوبی است. مانند فردی با درآمد بالا که به دلیل خصیص بودن، خود و خانواده را در نداری نگه می‌دارد.

همچنین دست بند طلا اشاره به فردی دارد که توان و مهارت بالایی برای رفع مشکلات دارد. او باید چنین ظرفیتی را در خود باز شناخته و با مسائل به صورت عملگرایانه روبرو شود.