نماسازمان زیبا‌سازی شهر تهران به‌منظور نهادینه کردن فرهنگ زیباسازی در آستانه سال‌نو، جشنواره پلاک بهاری را برای انتخاب و معرفی بهترین نماهای منازل مسکونی پایتخت برگزار می‌کند.

به گزارش همشهری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این مطلب اظهار داشت: این سازمان در راستای نهادینه کردن فرهنگ زیباسازی شهر، طرح رفتار نو را در قالب جشنواره پلاک بهاری برگزار می‌کند. در این جشنواره که با مشارکت مستقیم شهروندان انجام می‌شود بهترین نماهای زیبا از منازل مسکونی تهران انتخاب و معرفی می‌شود.

جمال کامیاب با بیان اینکه در مرحله اول هر منطقه خانه‌های برتر را معرفی می‌کند، افزود: در مراحل بعد برگزیدگان در تهران معرفی خواهند شد. نورپردازی و پیرایش نماهای عمومی ساختمان، حذف زواید، شست‌وشو و نظافت بالکن، پنجره‌ها و دیوارها ازجمله محورهای این جشنواره است. از هر منطقه ۵نمای برتر انتخاب می‌شود که البته مناطق نیز جداگانه از نمای برتر منطقه خود تقدیر به عمل می‌آورند. در پایان این جشنواره از ۱۱۰پلاک و نمای برتر شهری تقدیر می‌شود.

کامیاب به‌منظور شرکت شهروندان در این طرح گفت که شهروندان می‌توانند با ارسال ۲عکس از قبل و بعد از زیباسازی و اصلاح نمای منزلشان در جشنواره شرکت کنند. بدین ترتیب که ۲عکس مذکور را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نشانی دبیرخانه جشنواره پلاک بهاری، میدان گلها، خیابان گلها، خیابان مرداد، بن بست شاهرخ شرقی، پلاک ۱۵واحد ۳و نشانی اینترنتی آن www.tehranema.zibasazi.ir است که شهروندان می‌توانند تا ۲۴اسفند‌ماه عکس‌های مورد نظر خود را به این نشانی‌ها ارسال کنند. پس از انتخاب برترین نماها توسط هیات داوران، مراسم اختتامیه با حضور شهروندان برگزیده، مسئولان و مدیران شهری در خرداد ۹۳برگزار می‌شود.