شستشوی-خودروفارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با اجرایی کردن یک ایده و توجه به کمبود آب در کشور، محلولی جهت شستشوی خودرو بدون نیاز به آب تولید کردند.

دکتر علینقی مشایخی استاد دانشگاه صنعتی شریف در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این محلول قابلیت شستشوی خودرو بدون آب را دارد.

وی عنوان کرد: در سال ۱۳۸۸ با ایده گرفتن از یک محلول امریکایی ، محلول شستشوی خودرو بدون نیاز به آب ایده پردازی شد و برای اولین بار در ایران  این محصول به تولید انبوه رسید.

مشایخی با بیان اینکه استفاده از این محلول موجب صرفه جویی در مصرف آب و زمان می شود گفت: با یک بطری حاوی محلول تمیز کننده خودرو، سه تا چهار بار در عرض ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خودرو تمییز می شود و به نوعی می توان گفت این محلول دوستدار محیط زیست است.

وی از مزایای محلول شستشوی بدون آب برای خودرو ها گفت:در فرمولاسیون این محلول واکس گیاهی وجود دارد که خاصیت براق کنندگی را بر روی خودرو می گذارد و به دلیل آنکه لایه محافظ در فرمولاسیون محصول وجود دارد مانع از آلودگی مجدد خودرو می شود.

استاد دانشگاه صنعتی شریف افزود: یک بطری از این محصول با توجه به قابلیت ۴ بار تمییز کردن خودرو از میزان صرفه جویی بالایی برخوردار است.