فرصت-زندگینازنین:

سلام. خواهش میکنم خوابمو زود جواب بدین. خواب دیدم یکی از اقواممان که چند سال پیش فوت کرده اومد به من گفت سال ۹۳ میای پیشم. حتی روزشم گفت.اما ماهشو یادم نیست. چند بارم بهم گفت.

تفسیر:

اضطرابتان را کاهش دهید. آیا از ریسمان بریده می توان بالا رفت؟ آیا کسی که دستش از هر اقدامی کوتاه شده می تواند به شما آسیبی برساند؟
دوست خوبم، دلنگرانی و دلواپسی ها را باید با سلاح عقل مهار کرد. مرده نماد مسیری قطع شده است و زمانی که مرده به شما چیزی می گوید، در حقیقت به توهمی اشاره می کند که می تواند شما را تهدید کند. گاه توهم ها و ترس از دست دادن بسیار مخرب تر از خود واقعیت هستند. زمانی که شما گرفتار ترس از دست دادن شوید، اعمالتان غیرمنطقی خواهد شد و به گونه ای خودتان فرصت موجود را خراب می کنید. در بهترین حالت نیز، دیگر لذت لازم را نخواهید برد.
پس، زمانی که منطقتان می گوید همه چیز خوب است. زمانی که می بینید امور سرجای خودش قرار دارد، ترس از دست دادن، ترس از اتفاقات ناگوار را کنار بگذارید. به هر حال، همه ما روزی خواهیم مرد، اکنون که هستیم از لحظه لحظه بودنمان نهایت استفاده را ببریم.

نازنین:

نماد مسیر قطع شده یعنی چی؟میگن مرده دروغ نمیگه

پندارنو:

نازنین عزیز، کتاب های رایج تعبیر خواب، پر از اشکال و اظهارنظرهای غیر معتبر هستند. مرده کسی است که فرصت زندگی را از دست داده است. ببینید، من تا زنده هستم می توانم بنویسم، سر کار بروم و به دیگران کمک کنم. زمانی که ارتباطم با این جهان قطع شود، دیگر قادر نیستم هیچکدام از این کارها را انجام دهم. بنابراین، مرده نماد فرصتی است که امکان انجام آن قطع و بریده شده است. برای مثال، شما به یک کشور خارجی مهاجرت می کنید. پس، فرصت های زندگی در ایران برای شما حکم مرده را دارند. چون عملا امکانی وجود ندارد که اینجا باشید و کاری را انجام دهید. باز هم می گویم، کتابهای موجود در این زمینه بسیار پر اشکال و غیرقابل اتکا هستند. موفق باشید.