resized_336419_898در روزهایی که اخبار بدی از حیات وحش به گوش می‌رسد، در روزهایی که پلنگ‌های زیبا را هدف گلوله‌ قرار می‌دهند و کفتار منحصر به فرد راه راه را در اصفهان با ضربات چوب بی‌رحانه می‌کشند، سگ‌های وحشی بخش هور استان کرمان جان دختربچه ۴ ساله‌ای را نجات می‌دهند.

به گزارش مهر، ماجرا از این قرار است که غفلت پدر و مادر باعث جا ماندن کودک خردسال در بیابان‌های جنوب کرمان می‌شود. در ساعات ابتدایی خانواده و مردم روستا به جستجوی کودک می‌پردازند و با گذشتن چندین ساعت از گم شدن دختر بچه و نا امید شدن از یافتن کودک مراتب را به هلال احمر شهرستان کهنوج و دستگاههای مربوطه اطلاع می‌دهند.

علی رغم همکاری نیروهای مردمی و امدادگران و نیروی انتظامی همچنان در طول شب اثری از این دختر بچه یافت نمی‌شود. واقعیت این است که دختربچه وقتی خود را تنها در بیابان می‌بیند شروع به راه رفتن می‌کند و ۱۴ کیلومتر در بیابانی مملو از حیوانات وحشی طی طریق می‌کند. بیابانهای اطراف بخش هور در شهرستان فاریاب یکی از مناطق محل زیست گراز های وحشی، گرگ و سگهای ولگرد و کفتار است.
در این بین، کودک به خرابه‌ای رسیده و به حالت نیمه بی‌هوش می‌افتد. نکته بسیار حیرت انگیز در همین مقطع رخ می‌دهد. صدیقه سالارکیا، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کهنوج، در این باره می‌گوید: مردم این منطقه پس از گذشت یک روز از گم شدن کودک متوجه حضور سگهای ولگرد در اطراف مخروبه می شوند و پس از حضور امدادگران و مردم در اطراف مخروبه کودک پیدا می شود.

وی تاکید می‌کند: حیوانات صدمه ای به کودک نرسانده بودند و با ایجاد سر و صدا مردم را متوجه حضور کودک نیمه بی هوش کرده بودند.