احمدی نژادبه گزارش نامه نیوز، عبدالرضا داوری در صفحه فیس بوک خود نوشت:

اواخر فروردین امسال در یکی از جلساتی که خدمت دکتر احمدی نژاد بودم ، بحث به دوران تحصیلات دکتری ایشان افتاد و دکتر احمدی نژاد خاطره ای را تعریف کرد که جالب و خواندنی است. دکتر احمدی نژاد گفت: «زندگی من در ۴۵ سال اخیر تماما درگیر مساله انقلاب اسلامی بوده است اما سال ۱۳۷۶ که مدرک دکترایم را گرفتم مدام در ذهنم این درگیری بود که آیا بدون مدرک دکتری نمی توانستم در خدمت انقلاب باشم و آیا اخذ مدرک دکتری و عضویت در هیئت علمی دانشگاه، برای رویکردهای شخصی ام بوده یا تلاش در مسیر انقلاب اسلامی؟»

دکتر احمدی نژاد در ادامه گفت:« این دغدغه ذهنی تا سال ۱۳۸۰ با من بود. دهه فجر سال ۸۰ یک شب خوابی دیدم که این دغدغه ام را بر طرف کرد. خواب دیدم با پژویی که آن زمان داشتم ، در جاده هراز ، از تهران به سمت شمال رانندگی می کنم و یک شیخ هم که البته نامش را نمی برم کنارم نشسته بود. در جاده هراز گردنه ای هست که وقتی به آن گردنه می رسید ،قله دماوند ظاهر می شود. وقتی به این گردنه رسیدیم و کوه دماوند رویت شد ناگهان دیدم در وسط جاده ۳ صندلی گذاشته شده است ، در دو صندلی امام خمینی و مقام معظم رهبری نشسته بودند و صندلی سوم خالی بود. پژو را کناری پارک کردم و به همراه شیخی که همسفرم بود به سمت امام و آیت الله خامنه ای رفتیم. من در کناری ایستادم اما آن شیخ همسفر ما مدام تلاش می کرد تا روی صندلی سوم بنشیند که امام خمینی به او اجازه نداد. ناگهان امام خمینی رو به من کردند و با حالت تحکم گفتند: «آقای دکتر احمدی نژاد! بفرمایید روی این صندلی بنشینید! » . این گفته امام خمینی باعث شد تا آن شیخ به کناری رود و من بر روی صندلی کنار امام خمینی و آیت الله خامنه ای بنشینم.»

دکتر احمدی نژاد در پایان گفت:« در همین لحظه از خواب پریدم و دیدم که نزدیک اذان صبح است. از اینکه امام خمینی مرا در خواب با عنوان «دکتر احمدی نژاد» مورد خطاب قرار داده بود احساس کردم که تحصیلات دکترایم حتما در خدمت انقلاب اسلامی خواهد بود و همین خواب و خطاب امام خمینی باعث شد تا دغدغه چهار ساله ام پس از دوره دکتری برطرف شود.

 

تعبیر خواب :

این رویا فوق العاده ارزشمند است. آن را می توان همپایه خواب خدیو مصر دید. در روزگار یوسف، خدیو مصر رویایی دید که در اثر تفسیر درست آن، مردم مصر از دوران دهشتناک خشکسالی هفت ساله جان به سلامت به در بردند. رویای دکتر احمدی نژاد نیز در سال هایی که او می رفت تا سکان ریاست جمهوری ایران را به دست بگیرد، چراغ راهنمایی بود که اگر درست فهمیده می شد، می توانست مانع از ورود ایران به شرایط بسیار سخت شود. چه بسا امروز ما احمدی نژاد را قهرمان قهرمانان می نامیدیم.

ماشین تحت اختیار شماست و سکانداری شما بر امور را نشان می دهد. آن روحانی که کنارتان نشسته نقطه مقابل «دکتر احمدی نژاد» نماد رفتار احساسی و لجبازانه است. آیا نگفته اید « آن شیخ همسفر ما مدام تلاش می کرد تا روی صندلی سوم بنشیند»؟ و این امر بعد لجاجت و احساسی رفتار را باز می تاباند. دماوند نماد ایرانی و آرش کمانگیر است. قهرمان قهرمانان که تمامیت ارضی کشور را حفظ و باعث دوام میهن شد. در مسیر جاده سه صندلی نماد احساس و دو فرد نشسته نماد سوی چپ و راست و یکپارچگی شخصیت هستند؛ یعنی رسیدن به جایگاه آرش و افتخار آفریدن برای کشور در گرو انسجام عقلی و عاطفی و کنترل احساسات بوده است. امام و مقام رهبری زنجیره ای از مدیریت و رهبری برای حفظ کیان نظام را نشان می دهند و اینجاست که با پیام خواب روبرو می شویم: «دکتر احمدی نژاد بفرمایید روی این صندلی بنشینید.»

کل پیام خواب در معنای دکتر نهفته است: فردی که نه از روی شم و احساسات، فردی نه مانند آن روحانی، بلکه در قامت یک دکتر و کارشناس خبره و از روی علم و منطق با مسائل برخورد کرده کیان نظام را با دستان دانایی حراست می کند.

متاسفانه، دکتر احمدی نژاد پیام خواب را در نیافت و با لجبازی ها و رفتار احساسی کاری کرد که نباید و چیزی نمانده بود، کسی که می توانست آرش زمانه شود، با دستان خود نظام را گرفتار قهقرای سقوط کند. هنوز سخنان دانش جعفری، وزیر وقت اقتصاد را به خاطر دارم که می نالید: شما نمی دانید، در کابینه الفبای علم اقتصاد را زیر سوال می برند!

لینک مرتبط:

پازوکی: احمدی نژاد اعتقادی به علم اقتصاد نداشت