خوشبینی-افراطیفاطمه:

سلام. من یه خوابی دیدم که خوشحال میشم تعبیرش رو بدونم…
خواب دیدم توی خونه قدیمی مون هستیم و قراره برام خواستگار بیاد…من یکی رو ۴ ساله دوست دارم که اون این قضیه رو نمیدونه و من تو خواب دیدم یکی هم نام اون میخواد بیاد خواستگاری… خواهرش زودتر اومده بود و وقتی سوالای بیشتری پرسیدم متوجه شدم خواستگار همونیه که دوستش دارم. من حتی موهامو برای عروسی رنگ کرده بودم و پدربزرگم که فوت کرده هم توی خونه ما نشسته بود… آرامش عجیبی داشت خوابم… احساس می کنم تعبیر داره… ممنون میشم کمکم کنید.

تعبیر خواب :

لابد این ضرب المثل را شنیده اید که نه به باره نه به داره. هوشیار باشید. خوش بین بودن نیز زمانی که بیش از حد باشد، ماهیت منفی به خود می گیرد. خوشبینی بیش از حد باعث می شود، واقعیت ها را آن گونه که هستند نبینیم و آمادگی لازم برای روبرو شدن با شرایط را از دست بدهیم. فرض کنید در خانه بحث رفتن به سفر پیش بیاید و شما هنوز هیچ تصمیم قطعی گرفته نشده، ساکتان را بسته باشید. اگر به سفر نروید، چه کسی بیش از همه متضرر می شود؟ دوست خوبم، چهار سال علاقه به یک پسر آن هم با قصد ازدواج را در سینه نگه داشته اید و دم نزده اید؟! از خود می پرسم «آیا فاطمه فرصت های زیادی را طی این چهار سال در سودای آن عشق رویایی از دست نداده است؟» امیدوارم این طور نباشد! حداقل شما می توانستید از طریق واسطه موضوع را مطرح کنید تا ببینید آن جوان اساسا هیچ نظری به شما دارد یا خیر؟! مگر ما آدم ها چند بار فرصت زندگی کردن و رسیدن به آرزوهایمان را داریم؟

تعبیر خواب خواستگار و تعبیر خواب موی رنگ کرده

در رویای شما نیز همین موضوع به زیبایی منعکس شده است. شما می پرسید، یعنی موضوع را به چالش می کشید و می خواهید از چند و چون آن باخبر شوید؛ اما زمانی که می فهمید جوان همان شخص آرزوهایتان است دیگر دست از شک کردن و پرس و جو بر می دارید و کار را تمام شده فرض می کنید. حالا، حتی موهایتان را نیز رنگ کرده و منتظر عروسی نشته اید. این در شرایطی است که هنوز خواستگار وارد خانه نشده و هیچ چیز مشخص نیست.

دوست خوبم، واقع بین باشید و سعی کنید از دنیای خیالات فاصله بگیرید. دنیا بی رحم است و قوانین خود را دارد. اگر می خواهید در دنیا طعم زندگی را بچشید، باید از دنیای پر آرامش کودکی فاصله گرفته و بپذیرید واقعیت می تواند تلخ، گزنده و دردآور باشد. در دنیای واقعی انسان همواره در حال مبارزه با مسائل مختلف است.