تا کی قرار است عده‌ای با دکترین باخته احمدی‌نژاد منافع ملی را با بیان عبارات سخیفی چون نفی هولوکاست به بازی بگیرند؟ تا کی قرار است عده‌ای اجازه داشته باشند، بدون هیچ احساس مسئولیت و تعهدی به بیان مسائلی بپردازند که اگر درست هم باشد، جزو اطلاعات محرمانه تلقی  می‌شود؟ دولت‌های غربی هزار کار می‌کنند، یکیش عریان نمی‌شود، اما در ایران برای لجاجت‌های جناحی به سادگی با منافع ملی بازی می‌شد. در حالی که دولت ایران مکررا هر نوع دخالت نظامی در سوریه را نفی کرده، سخنان نماینده مجلس نزدیک به محمدتقی مصباح چه معنایی  دارد؟

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود نبویان درباره ارتباط ایران با بحران سوریه گفته که «ما برای سوریه هزینه نمی‌دهیم بلکه سوریه برای ما هزینه می‌دهد»

وی افزوده: ۱۵۰ هزار سوری را به ایران آوردیم و به آن‌ها آموزش نظامی دادیم و ۱۵۰ هزار را همان جا آموزش داده و ۵۰ هزار نیروی حزب‌الله را به آنجا فرستادیم و حزب‌الله هم اعلام کرد که ۸۰ هزار موشک آماده پرتاب شدن به اسرائیل است و این شد که آمریکا در سوریه شکست خورد.

پیش از این جواد کریمی قدوسی، از فرماندهان سابق سپاه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز از حضور «صدها گردان ایرانی در سوریه» خبر داده بود اما این اظهارات بعدا هم توسط آقای قدوسی و هم سپاه پاسداران تکذیب شد.

ابعاد منفی این سخنان که در رسانه‌های خارج انعکاس یافته، بر صاحب نظران پوشیده نیست. به راستی چه منطقی در پشت این گفته‌ها وجود دارد؟

این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به تحریم خرید نفت از ایران نیز اشاره کرده و گفته است: «بدون مبالغه از تیر ماه سال ۹۱ تا اکنون آمریکا اجازه نداده است که یک کشتی خارجی به اسکله ما بیاید و یک قطره نفت بخرد» و «از تیر ماه سال ۹۱ آمریکا همه بانک‌های دنیا را بر روی ما تعطیل کرد در نتیجه ما نمی‌توانیم حتی یک دلار را به صورت بانکی جابه جا کنیم.»
وی با اشاره به وزیر نفت در دولت محمود احمدی‌نژاد گفته است: «آقای قاسمی می‌گفت ما مجبوریم خودمان نفت ببریم، به کشتی‌های خارجی اجازه نمی‌دهند و جمهوری اسلامی هم بیشتر از یک کشتی ندارد که این باعث شد زمانی که می‌خواستیم یک محموله نفت به کره جنوبی برسانیم تا زمانی که برگردد دو ماه طول بکشد.»
او همچنین میزان «صادرات» نفت ایران در حال حاضر را «۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز» عنوان کرده است.
ایران پیش از آغاز تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت و شبکه بانکی‌اش، روزانه حدود دو میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد.