دکتر-رسول-دیناروندرسول دیناروند داروساز ایرانی که معاون وزیر بهداشت و ریاست سازمان غذا و دارو کشور را نیز بر عهده دارد جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان شناخته شد.
به گزارش تسنیم، سایت Web of knowledge که یک مرجع معتبر علمی بین المللی Essential Science Indicators است هر دو ماه یکبار اطلاعات آن روز آمد می‌شود، این سایت همه ساله با ارزیابی و بررسی تحقیقات انجام شده و مقالات علمی انتشار یافته از سوی دانشمندان کشورهای مختلف دنیا و امتیاز دهی به سطح علمی و فعالیت آنان، دانشمندان برتر جهان را انتخاب و معرفی می‌کند.
این مرجع علمی که دانشمندان فعال در علوم پزشکی را در فاصله ۱۰ ساله شناسایی می‌کند، نام دکتر رسول دیناروند دانشمند برجسته ایرانی را بر اساس نتایج فوریه ۲۰۱۴ نظام رتبه‌بندی بین المللی ESI جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار داد.
رسول دیناروند دارای سوابق علمی از جمله دکترای عمومی داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۶۷؛ MS از دپارتمان داروسازی دانشگاه منچستر انگلستان در سال ۱۳۶۹، PhD از دپارتمان داروسازی دانشگاه منچستر انگلستان در سال ۱۳۷۳، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال ۱۳۶۹ تاکنون بوده است و سمت‌هایی همچون استادی فارماسیوتیکس دانشگاه علوم پزشکی تهران، ریاست دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران و ریاست مرکز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران را در کارنامه خود داشته است.
وی همچنین پژوهش‌هایی نیز در زمینه‌های نانومدیسین، سامانه‌های داروسازی پلیمری و سیاست، مدیریت و اقتصاد دارو انجام داده است و انتشاراتی نیز از جمله سه جلد کتاب شامل دو فصل کتاب در انتشارات بین المللی و بیش از ۱۶۰ مقاله معتبر بین المللی و ثبت بیش از ۱۰ اختراع داخلی و در نهایت ثبت ۴ پتنت بین المللی (US patetnt) داشته است.