هفت دختر و پسر جوان که باند زورگیری راه انداخته بودند، به دام افتادند و به ده‌ها فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش شرق، فردی بیستم فروردین با مراجعه به کلانتری نامجو به ماموران اعلام کرد خودرو سواری ‌ام وی‌ام وی، توسط سرنشینان موتوسیکلتی با تهدید سلاح سرد به سرقت رفته است.

این پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و مشخصات خودرو مسروقه و دستور دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد تا اینکه حدود دو هفته بعد ماموران گشت آشکار پلیس آگاهی خودرو را در خیابان خاوران شناسایی و راننده ۲۰ساله آن به نام داریوش را بازداشت کردند.  متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی منکر سرقت شد و ادعا کرد خودرو را از یکی از دوستانش خریده است.

داریوش پس از مواجهه حضوری با مالباخته به‌عنوان یکی از سارقان زورگیر شناسایی شد به‌همین دلیل به جرمش اعتراف و یکی از دوستان خود را که جوانی ۲۱ساله به نام «محمد» و از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت و موادمخدر است به‌عنوان همدستش معرفی کرد.

داریوش ضمن اعتراف به ده‌ها فقره سرقت درباره شگرد خود گفت: «دو دختر جوان را که به‌تازگی با آنها آشنا شده بودیم به‌عنوان طعمه در مسیر خودروهای مدل بالا قرار می‌دادیم. وقتی راننده‌ای آنها را سوار می‌کرد، جلو می‌رفتیم و خودمان را برادر یا نامزد آن دختر معرفی می‌کردیم و راننده را به بهانه ایجاد مزاحمت کتک می‌زدیم. سپس با تهدید سلاح سرد و چاقو خودرو، وجوه نقد و گوشی‌های تلفن همراه آنها را سرقت می‌کردیم و متواری می‌شدیم.»

دستگیری دیگر اعضای گروه با توجه به اعترافات داریوش، در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و محمد در منطقه خاوران به دام افتاد. او ضمن معرفی سه دختر ۱۹ تا ۲۱ ساله به نام عاطفه، منا و مریم، دو عضو دیگر گروه زورگیری به نام پیمان (۲۳ ساله) و پوریا (۲۲ ساله) را نیز معرفی کرد و گفت هر سه دختر به شیشه اعتیاد دارند.

محمد در اعتراف خود توضیح داد: «در ساعات اولیه بعدازظهر در مناطق مختلف تهران پرسه می‌زدیم و سرقت‌ها را انجام می‌دادیم. سپس خودروها را پس از مدتی استفاده در خیابان رها می‌کردیم.» با ادامه‌یافتن تحقیقات تعدادی از خودروهای مسروقه در مناطق مختلف تهران کشف شد و صاحبان آنها اظهارات متهمان را درخصوص نحوه سرقت تایید کردند.  مخفیگاه پنج عضو دیگر گروه در ادامه رسیدگی به پرونده شناسایی و آنها دستگیر شدند. کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه آنها علاوه بر کشف یک پژو۴۰۵ مسروقه موفق به کشف ده‌ها قطعه سنگ گرانقیمت و مقداری طلا و جواهر شدند.

صاحب جواهرات پس از حضور در پلیس آگاهی و شناسایی متهمان گفت: برای استخدام منشی خانم در یکی از روزنامه‌ها آگهی استخدام منتشر کردم و دو دختر جوان به دفتر کارم در خیابان ستارخان آمدند. یکی از آنها مدعی شد برای استخدام آمده است. در حالی‌که داخل شرکت تنها بودم، ناگهان سه مرد با قمه و چاقو وارد شرکت شدند و ضمن ضرب و جرح من وجوه نقد، چند عدد انگشتر تمام برلیان، مقداری طلا و ده‌ها قطعه سنگ‌ گرانقیمت به ارزش تقریبی ۲۵۰میلیون‌تومان را از داخل گاو صندوق سرقت کردند و همراه دو دختر متواری شدند.»

سرهنگ رضا امیدی، رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری، قرار قانونی توسط مقام قضایی صادر شده و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه ششم قرار گرفته‌اند.»