تکبرملینا:

سلام
باتشکر از سایت خوبتون

من حدود دوماه پیش با نامزدم بهم زدم و یه دوران روحی سخت رو پشت سر گذاشتم، اما الان هم ایشون و هم خودم با آدمای تازه آشنا شدیم و اون مساله رو تموم شده میدونیم؛ اما من هنوز مدام خوابش رو میبینم، مثلا چند شب پیش خواب دیدم که رفتم دفتر کارش و خودش و نامزد جدیدش هم هستن. رفتم یه گوشه نشستم و شروع کردم به آرایش کردن. اون خانم هم یه مانتو زرد کمرنگ تنش بود و خیلی هم لاغر بود. پوست صورتش به شدت آکنه ای بود با یه بینی استخونی بزرگ متمایل به پایین-البته من عکسش رو دیدم اصلا این شکلی نیست.

وقتی آرایش کردنم تموم شد پاشدم و رو در رو با نامزد سابقم صحبت کردم. یادم نمیاد چی میگفتم فقط یه گفتگو دو طرفه بود. یه دفعه دیدم اون خانم از پشت محکم زد به نشیمنگاهم و فرار کرد. منم که تا اون موقع توجهی بهش نداشتم، عصبانی شدم موهاش رو گرفتم و از دفتر انداختمش بیرون. زمین خورد و همونطوری اونجا موند بعدم در رو بستم و اومدم داخل!

متوجه شدم بخاطر پیاده روی تو بارون کفشام که کتونی مشکی بود خیس شده،نامزدم از صندوق عقب ماشینش یه جفت کفش بهم داد که طوسی رنگ بود با کناره ها و بندای سفید، لژ بلندی داشت و ساقدار هم بود، وقتی پوشیدمشون یکی از کارمندا بهم گفت شما قدتون همینطوری هم خوبه ولی الان چقدر ببند بالا به نظر میاین!

تو خواب دیگم انگار روز عروسیمون بود و نامزدم اومده بود خونمون که آماده بشیم. من لباس عروس تنم بود و اون هم کت و شلوار با یه پیراهن مردونه سبز سیر. ،قسمت عجیبش مربوط به قد و آرایش کردن اون بود. درحالت عادی من تا سرشونه اش هم نبودم اما تو خواب قدش از منم کوتاهتر بود و با کرم پودر جوش ها و لک های صورتش رو خواسته بود بپوشونه و یه خط لب تیره به لباش مخصوصا لب پایینش کشیده بود که تو خواب باعث تعجب من شده بود و اینکه موهاش برخلاف واقعیت بلند بود و با یه روبان قرمز بسته شده بود که من اصرار میکردم از رنگ سبز استفاده کنه اما مادرم مخالفت کرد و نهایتا با یه روبان زرشکی این کار رو کردیم!

این رو هم بگم که من ایشون رو چندبار دیگه تو خواب آرایش کرده دیدم. ممنون میشم اگه بهم بگین معنی این خواب ها چیه؟

تفسیر:

میازار موری که دانه کش است، که جان دارد و جان شیرین خوش است. انسانی که گرفتار غرور و خود برتر بینی شود، از نمرود که بزرگتر نیست؛ آنگاه که به وزیرش گفت برج مرتفعی بساز تا از فراز آن خدای ابراهیم را ببینم.

دوست عزیز، سه دغدغه بزرگ دختران امروز ایران فرم بینی و فرم چهره و ظاهر اندام است. در رویای شما، هر سه این ها به گونه ای به تصویر کشیده شده اند. آن دختر بینی افتاده و چهره ای آکنه ای و بدنی لاغر دارد. بسیار خوب، درست، اما شاید در قلبش قصری زیبا برای مردی درست کرده باشد که شما آن گونه خود را مالکش نشان می دهید. می دانید چرا دختر در رویایتان به باسنتان می زند؟ چون اشاره به چیزی دارد که اگر کمی به آن فکر کنیم و درست بیاندیشم از خواب منیت بیدارمان خواهد کرد. اگر آدم بودنمان را کنار بگذاریم، همه در نهایت خاک هستیم. آن گونه که دختر را بیرون انداخته و بر زمین زده اید، بدانید جهان هستی منتغمی سخت کیفر است و دیری نمی گذارد که همان گونه خاک شده و بر زمین خواهید نشست.
البته رویا نشان می دهد نامزد سابقتان چندان ارزش این حرف ها را نداشته و او نیز به گونه ای مفتون جلوه های ظاهری آدمهاست، به جای آن که بخواهد درون و باطن را ببیند و درک کند.

اما، خواب دومتان اشاره ای مستقیم دارد که قدرت تمیز را در زندگی بازیابید. سرفصل جدید زندگی را اگر می خواهید شروع کنید، از تجارب گذشته درس بگیرید و به جای رنگ و لعاب به وجه انسان بودگی افراد توجه کنید. خور و خفت و خشم و شهوت، شقو است و جور و ظلمت، حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت.

دوست عزیز، قصد دارید چهره زشتی را با رنگ و لعاب زیبا کنید. آیا این به صحت نزدیک است؟ مردی کوتاه، با ظاهری زشت و آرایش زنانه، تصویری جامع از انسانی پست و بی محتواست که بسیار دور از عقلانیت است که خود را به اندازه وی فرو بکاهید. پس، خویشتن را بازشناسید. ارزش های زندگی را از نو تعریف کنید. فراتر از ظاهر به عمق وجودی انسان ها توجه کنید و سعی کنید ببینید در پشت نقاب هایی که آدم ها بر چهره می زنند، چه موجوداتی زندگی می کنند: فرشته یا اهریمن؟