دولت در مسیر درست گام دیری به جلو بر می‌دارد. تقویت سمن‌ها و سازمان‌های  مردم نهاد تقویت ستون‌های اجتماعی دموکراسی است. سمن‌ها می‌توانند خلاء‌ها را پر کرده و جاهایی که ساختارهای دولتی متوقف می‌شوند، توسعه و بهبود را پیش ببرند. سمن‌ها از منظر جغرافیایی به ٨ منطقه تقسیم شده و برنامه‌ها برای تقویت آن‌ها در حال انجام است.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اسفند ماه سال جاری دوره توانمندسازی عمومی برای سمن‌ها در قزوین برگزار شود.

محسن زارعی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: دوره توانمندسازی عمومی در حوزه ساختار، تشکیلات، انضباط مالی و جذب منابع برای دبیران و مسوولان سازمان‌های مردم نهاد برگزار می‌شود. علاوه بر آن قرار است سال آینده با مشارکت انجمن شعر جوان، دوره توانمندسازی سمن‌های ادبی به میزبانی استان اصفهان برپا شود.

وی در ادامه اظهار کرد: پس از برگزاری هر یک از دوره‌های توانمندسازی سمن‌ها، از این تشکل‌ها درباره کیفیت دوره، نظرسنجی می‌کنیم و قرار است این دوره‌ها ادامه پیدا کند.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: ما کشور را به هشت منطقه تقسیم کرده‌ایم و برنامه‌ریزی برای سمن‌ها بر اساس مناطق انجام می‌شود و با استان‌ها همفکری می‌کنیم و در قالب کار تیمی تصمیم‌ها اتخاذ می‌شود؛ البته در این زمینه دسته‌بندی تخصصی موضوعی نیز انجام داده‌ایم.

زارعی در پایان اظهار کرد: به جای برنامه‌ریزی ملی برای سمن‌ها ابتدا اقدامات لازم را در مناطق انجام می‌دهیم و استان‌های همجوار با همفکری یکدیگر برنامه‌ریزی می‌کنند. سپس اقدامات انجام شده، تجمیع و در بعد ملی انجام می‌شود.