خانم ال.پی:
دو روز پیش خواب دیدم که یکی از اقوام نزدیک (مادر شوهرم) از سفر ترکیه برگشته و برای من و جاری جدید سوغاتی دو پوتین یکجور آورده که داخل کفش من آبی رنگ و داخل کفش جاری من قرمز رنگ بود. من قرمز رنگ رو بیشتر پسندیدم و گفتم کاش برای من قرمز می آوردید. کلی عینک طبی هم آورده بود که خواستم بپرسم این همه عینک برای چه و چه کسی! از خواب بیدارم کردند. شاید خوابم خواب معمولی به نظر بیاد اما احساسم اینه که باید تعبیری داشته باشه. ممنون می شم که تعبیرش کنید.

تفسیر:
سوره مدثر/ آیه ۳۱: و ما جعلنا اصحاب النار الا ملائکه و ما جعلنا عدتهم الا فتنه للذین کفروا… (و ماموران جهنم را جز فرشته نگرداندیم و عدد آن ها را مگر برای آزمایش کافران معین نکردیم). کلمه کلیدی ملائکه به معنای فرشتگان است که خدا جنسیت و شمار آنها را از روی حساب و کتابی تعیین کرده است. در رویای شما دو عدد کفش مصداق این ملائک است. دوست عزیز، مادر شوهر که به شما کفش هدیه می دهد نماد این است که چگونه باید باشید. رنگ آبی در داخل کفش بیانگر این معناست که باید غوغای درونتان را خاموش کنید و جاریتان باید شور و شوق زندگی را درون خویش فروزان کند. اما، به خودتان بپردازیم: غوغای درونیتان ناشی از چیست؟ نپسندیدن کفش خودتان نمایشگر رفتاری ایرادگیر است. این ایرادگیری را در اعتراضات به تعداد عینک های آفتابی نیز می توان دید. نقطه کلیدی در همینجا خود را نشان می دهد. عینک آفتابی از چشم فرد برابر نور زیاد محافظت می کند.
بنابراین، نماد لزوم تعادل در تفحص و پی جویی است.
در حقیقت، شما فردی هستید که می خواهید بدانید هر کسی هر رفتاری را چرا و با چه نیتی انجام می دهد؟ چرا فلانی پشتش را به من کرد؟ چرا فنجان را آنجا گذاشت؟ و در پس تلاش برای فهمیدن دلیل رفتار دیگران گرفتار انرژی منفی و ایرادگیری می شوید. نتیجه می شود غوغای درونی که می تواند زندگیتان را ناخوشایند کند. دوست خوبم، حساسیتتان را در قبال دیگران کاهش دهید و اتاق دلتان را آبی آسمانی رنگ آمیزی کنید تا پرندگان خوشبختی در آسمان آن به پرواز در آیند.