اصفهان-توریسترییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد ۱۵۰ درصدی گردشگران خارجی به ویژه اروپاییان در نیمه دوم فروردین ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد .
به گزارش ایرنا ، مسعود سلطانی فرعصر یکشنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: بسیاری از هتل های شهرهای بزرگ کشورمان مثل اصفهان و شیراز تقریبا تا ۲ ماه آینده رزرو هستند و جای خالی ندارند.
معاون رییس جمهوری این توضیح را نیز داد که در ایام نوروز امسال روزانه حدود ۴۰۰ نفر از بنای تاریخی تخت جمشید در شهر شیراز دیدن کرده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد تعداد بسیاری از تورهای خارجی برای سفر گردشگران به ایران به ویژه در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ واوایل ۲۰۱۵ میلادی برنامه ریزی کرده اند .
سلطانی فر می گوید: اتفاقات خوب رخ داده در حوزه گردشگری نشان می دهد که سیاست دولت جدید در تعامل با کشورهای دیگر، تشنج زدایی است و از سویی مواضع به حق کشورمان در ارتباط با مسایل مختلف و به خصوص برنامه اقدام مشترک ژنوباعث باز شدن فضای بسته کشور در مراودات جهانی شده است .