در سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی(ره)، جمعی از فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با رهبر انقلاب دیدار کردند. مقام رهبی در این دیدار به موارد مهمی اشاره داشتند که فرازهایی از آن آورده می شود:

● قدرتهای مداخله‌گر می خواهند به مردم کشورها القا کنند که استقلالشان با پیشرفت منافات دارد؛ این حرف کاملا غلط و ساخته و پرداخته قدرتهای مداخله گر را کسانی هم در داخل کشورها از جمله در ایران تکرار می‌کنند.

● استقلال به معنای بداخلاقی با همه دنیا نیست. استقلال یعنی مقابله با قدرت مداخله‌گری که می‌خواد دستور بدهد و حیثیت و شرف یک ملت را برای منافع خود خرج کند.

 ● شعار استقلال در کنار شعار آزادی از مهمترین شعارهای انقلاب بود. در استعمار جدید، قدرتهای مداخله گر به دنبال قرار دادن عوامل مستبد خود در راس کشورها هستند.

● راز ماندگاری نظام اسلامی تکیه صریح و شفاف بر اصول و ارزشهاست. هیچ نباید این صراحت را از دست داد، تاکتیکها را می‌توان عوض کرد ولی اصول باید مستحکم بماند.

● آن چیزی که می‌تواند استقلال ما را تامین کند، تکیه کردن صریح و شفاف بر مبانی، اصول و ارزشهای انقلاب است.

● مسئولان و مردم به هم اعتماد کنند. انتقادها منصفانه باشد. دولت چند ماهی بیشتر نیست که سر کار آمده و باید فرصت داد که کارها را با قدرت پیش ببرند.

● هم منتقدان با دولت با شرح صدر برخورد کنند، هم دولت با منتقدان. همه به هم احترام بگذارند و ملاحظه هم را بکنند. دشمنان در داخل کشور نیز عواملی دارند. نگذارید عوامل دشمن از نقاط ضعف استفاده و خللی ایجاد کنند.