پلـیس شیراز رسیدگی به ماجــرایـی را در صفاشهر آغاز کرده که در آن زنی شوهرش را در حالی که خواب بوده به قتل رسانده و به دو فرزندش هم حمله کرده است. این اتفاق در حالی روی داده که زن ضارب پس از مداوا در بیمارستان به زندان انتقال یافته است.

این اتفاق در حالی افتاد که گفته می‌شود لیلا ۴۳ ساله سابقه اختلالات روانی شدید و بستری را داشته و فرزندان وی که مورد حمله مادر در آن شب قرار گرفتند نیز ادعا کرده‌اند که مادرشان دچار

جنون شده است. حدود ساعت چهار صبح ۲۰ خردادماه امسال اورژانس شهر صفاشهر استان شیراز طی تماسی از ضرب و جرح در یک خانواده باخبر شد. اورژانس بعد از حضور با ۴ نفر از اعضای خانواده‌یی روبه‌رو شد که پدر آنها بر اثر ضربه مغزی فوت کرده بود و دو دختر و مادر خانواده زخمی شده بودند.

با گزارش اورژانس به کلانتری مرکز این شهرستان، ماموران پلیس متوجه شدند با یک پرونده قتل خانوادگی مواجه هستند. بر اساس تشخیص اولیه تیم پزشکی، لیلا در بیمارستان صفاشهر بستری شد. او علاوه بر آنکه تعادل روانی نداشت خودش نیز دچار جراحت‌هایی شده بود. مینا و سارا دو دختر ۱۶ و ۱۸ ساله هم که جراحت و حال بدی داشتند مورد مداوا قرار گرفتند و جسد پدر آنها به پزشکی قانونی منتقل شد.

فکر کردم خواب می‌بینم

سارا، دختر بزرگ خانواده بعد از اینکه حالش به شرایط متعادل‌تری رسید به پلیس گفت: من و خواهرم در اتاق خوابیده بودیم که با صدای فریاد از خواب بیدار شدیم. اول جرات نکردیم از اتاق بیرون برویم فکر کردم پدر و مادرم دعوایشان شده. ناگهان احساس کردم مادرم حالت عادی ندارد. این دختر ۱۸ ساله در تشریح وقایع آن شب افزود همه‌چیز به حالت اولیه برگشت. پدرم خوابید اما من هنوز نگران بودم که ناگهان متوجه شدم مادرم به سمت پدرم رفت و با شیئی که دستش بود محکم به سر او زد. ترسیده بودم. مادرم به طرف اتاق دوید و به خواهرم حمله کرد. محکم گلوی مینا را فشار می‌داد و می‌خواست خفه‌اش کند. سارا همچنین گفت: در این حال خواستم جلویش را بگیرم و با زد وخوردی که بین‌مان پیش آمد هردو زخمی شدیم.

تنها کاری که از دستم بر می‌آمد این بود تا سریعا با اورژانس تماس بگیرم. مادرم قرص‌های آرام بخش مصرف می‌کرد و سابقه بستری در بیمارستان روانی داشت. فکر می‌کنم جنون به او دست داد زیرا از قبل مشکلات روانی بسیاری داشت. هنوز فکر می‌کنم که تمام این ماجراها را در خواب می‌بینم و ممکن است هرلحظه از خواب بیدار شوم و همه‌چیز مانند گذشته باشد.

با اظهارات شاهدان این حادثه و با انتقال جسد مقتول به پزشکی قانونی، پرونده برای بررسی‌های بیشتر به اداره آگاهی فرستاده و لیلا متهم این پرونده نیز پس از مداوا در بیمارستان و تحقیقات لازم و آزمایشات مبنی بر اینکه جنون آنی او را به این قتل واداشته است یا نه، به زندان منتقل شد.

 

منبع:روزنامه اعتماد