دو دختر جوان در مشهد که با خوراندن ماده مسموم رانندگان را بیهوش و خودروی آنها را به سرقت می‌بردند از سوی پلیس آگاهی این استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اعتماد، به دنبال گزارش چند فقره سرقت مشابه خودرو از سوی مالباختگان به پلیس آگاهی مشهد تحقیقات ماموران برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد.

در تحقیقات اولیه از مالباختگان مشخص شد دو دختر جوان با اغفال رانندگان به عنوان مسافر در خودروی آنان سوار می‌شدند و بعد از مدتی با خوراندن نوشیدنی حاوی مواد بیهوشی آنان را مسموم کرده و خودروی‌شان را به سرقت می‌بردند. به این ترتیب و با طرح شکایت مالباختگان، تیمی از ماموران پلیس آگاهی مشهد برای شناسایی و دستگیری سارقان تشکیل شد.

در حالی که تحقیقات پلیس از محل‌های نزدیک سرقت‌ها ادامه داشت تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته یکی از شرکت‌های نزدیک محل سرقت سرنخ مهمی در اختیار پلیس قرار داد.

به گفته سرهنگ بیدمشکی، فرمانده انتظامی خراسان رضوی ماموران با بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته این شرکت موفق به چهره دختری ۱۹ ساله شدند که از سوی مالباختگان به عنوان یکی از سارقان معرفی شده بود. با شناسایی سارق، دختر ۱۹ ساله تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و طولی نکشید که با انجام تحقیقات گسترده مخفیگاه او شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه از سوی ماموران پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گفته سرهنگ بیدمشکی، متهم در بازجویی‌های پلیس به سرقت از خودروها اعتراف کرد و گفت: «من به همراه یکی از دوستانم در خودرو‌ها سوار می‌شدیم و پس از خوراندن نوشیدنی مسموم رانندگان را بیهوش می‌کردیم و خودروی آنها را به سرقت می‌بردیم.»

دختر ۱۹ ساله در ادامه بازجویی‌ها به معرفی همدست خود پرداخت که به این ترتیب تحقیقات پلیس بر دستگیری او متمرکز شد و ماموران موفق شدند بلافاصله سارق دیگر را نیز شناسایی و دستگیر کنند. سارقان در بازجویی‌ها اعتراف کردند که خودروهای سرقتی را با همدستی مردی جوان به فروش می‌رساندند که تحقیقات پلیس برای دستگیری او همچنان ادامه دارد.