متکی-به-نفسفیا:

باسلام و تشکر ۱۷ فروردین خواب دیدم که خانه ای که توش میشینیم و همسرم ساخته (در واقعیت ساخته) سقفش داره میاد پایین البته وسط سقف نبود کناره سقف قسمتهایی به صورت چهارگوش پایین میاد و جدا نمیشه وباز برمیگرده سرجاش تا بالاخره همون قسمت سقف آروم آروم شروع میکنه به ریختن .من بچه هام و بچه های برادرم که خانه ما بودن را دارم با عجله بیرون میفرستم تا سقف نیاد رو سرشون .پله ها یکی در میون داشتند خراب می شدند با اینکه من عجله میکردم ولی انگار کمی طول کشید و از این وضع هم خیلی وحشت زده نبودم تندتند دارم لباسها و وسایل شخصیمو جمع میکنم همسرم میگه حالا چکار کنیم میگم بریم توی یکی از همون واحدهایی که ساختی که البته با خودم میگم اونجا هم کوچیکه و باید موقت اونجا باشیم همسرم میگه که یک شب برای نشستن اونجا خوبه و چنین قراری گذاشتیم پله ها داشتند خراب می شدن وقتی پایین پله ها میرسم شبیه خونه قبلی مامانم اینا بود از جلوی در میبینم ساختمان بیشتر از اونی که داخل بودیم و نشان میداد ریخته تعبیرش چی میشه سپاسگزارم.

تفسیر:

در شرایط بحرانی قادر هستید آرامش خود را حفظ کرده و تصمیمات منطقی بگیرید. کمتر کسی چنین توانایی دارد.
تعبیر خواب خانه آرامش و امنیت است و خانه در حال فروپاشی بیانگر بحرانی استرس زا و فلج کننده است؛ اما شما با درایت بچه ها را بیرون می فرستید و سپس مشغول جمع آوری چیزهای لازم می شوید. سوال همسرتان دقیقا همین ویژگی کارآمد شما در شرایط بحرانی را نشان می دهد: «چکار باید بکنیم؟» در حالتی که همسرتان درمانده شده، این شما هستید که به او راه را نشان داده و باعث می شوید آرامش خود را بازیابد.
دوست خوبم، تعبیر خواب پله تغییر گام به گام وضعیت یا رفتاری است که نیازمند طی مراحل است. در بحران ها باید تصمیمات حساب شده گرفت و در واقع باید پلن و برنامه مشخصی را طراحی و اجرا کرد. در پایین راه پله شبیه خانه قبلی مادرتان است که این نماد نشان می دهد توانایی مدیریتی شما در مواقع بحران حاصل تجارب گذشته تان است. اما، تعبیر خواب سقف محافظت است. سقف تامین کننده نیازهای امنیتی ماست. هنگامی که سقف فرو می پاشد یعنی موقعیت زندگی فرد گرفتار چالش و مخاطره می شود.

در انتهای خواب و در خارج از خانه متوجه عمق تخریب خانه می شوید. این تصویر نشان دهنده انسانی است که در حالت غیرعادی و بحرانی می تواند توانایی بیش از حالت نرمال از خود نشان دهد.
پیام رویا برای شما این است که ظرفیت های وجودیتان را باور کنید و با اتکا به بصیرت و قدرت تصمیم گیری در شرایط پراسترس به جنگ مشکلات بروید. قطعا پیروزی با شما خواهد بود. رویا می گوید شما ذاتا توانایی گرفتن تصمیمات درست در شرایط بحران را دارید، بنابراین، این ظرفیت را قدر بدانید و آگاهانه وضعیت های بغرنج را مشاهده کرده و در آن ها نقش کارساز خود را بازی کنید.