شادی-شادی همسران-زوج خوشبختشاید به نظر برسد که آسانترین راه برای از بین بردن استرس همسرتان، به خاطر سپردن کارهایی است که در آغاز انجام می دادند و فقط باید دوباره همان کارها را انجام دهند، یعنی اگر از کاری در گذشته خوشحال می شدند، همان کار بعداً هم او را خوشحال می کند.
این یک واقعیت است، شادی خانم خانه برابر با شادی تمام اهل خانه است، آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید؟ روزی که خانم شما شاد و سرحال است، انگار تمام آجرهای خانه هم شاد است و می خندد و وای از روزی که خانمتان، ناراحت و غمگین باشد، انگار از در و دیوار خانه غصه می بارد و آدم را یاد خانه خانم هاویشام در فیلم آرزوهای بزرگ می اندازد.

اگر می خواهید که خانه تان و تمام اهلش، همیشه شاد و سرحال باشند و برایتان به معنای واقعی یک ملجا و پناهگاه آرامش باشد، تنها یک رمز وجود دارد، و آن هم این که خانمتان را شاد نگه دارید. و کوتاهترین راه برای شاد کردن زنان، کم کردن استرسشان است.

خانم ها مقدمند!

امروزه بیشتر زنان بیش از گذشته استرس دارند و کوتاه ترین راه برای شاد کردن آن ها کاهش استرس زن است. با کاهش استرس زن، مرد و فرزندانشان نیز شاد خواهند بود به عبارت دیگر، هر دو برنده می شوند.

همسرانی که قصد دارند روابط عشقی خود را از نو بسازند، یا می خواهند نهایت سازش و هماهنگی را با هم داشته باشند، باید یاد بگیرند این گونه فکر کنند که خانم ها مقدمند! اگر شما مرد با ادبی باشید، این جمله هنگام باز کردن در برای خانم ها صدق می کند، شادی زن، ضامن رضایت و خشنودی اطرافیانش است.

زنانی که استرس دارند ترجیح می دهند نیازهای خود را به جای این که در ابتدای کارها بگذارند، در پایان فهرست بلند بالای کارها بیاورند. البته گفتن آن آسانتر از عمل به آن است. اولویت بیشتر زنان این نیست که زمانی را به خود اختصاص دهند بلکه، زنانی که استرس دارند، کسانی هستند که بیش از دیگران به غیر خود می پردازند، اینها زنانی هستند که نمی توانند نیازهای خود را با فهرست بلند بالایی از کارهایی که باید انجام شود، هماهنگ کنند.

شاید از این که همسرتان بدون شما تفریح کند و با دوستانش بیرون برود، زیاد خوشتان نیاید، اما به برنامه ریزی برای تفریح خانمتان، مانند صورت حساب بانکی نگاه کنید که وقتی به آن واریز می کنید یا از آن برداشت می کنید، از منافع آن سود می برید، او انرژی می گیرد و در طول هفته، بهتر به شما و زندگی خانوادگیش می پردازد

آنها باید یاد بگیرند چگونه نیازهای خود را در بالای این فهرست بگذارند. این کار را هر کسی می تواند بکند، اما ایده آل ترین فرد برای کمک به هر زن، نزدیک ترین فرد به او یعنی مرد زندگی اش است، پس کمکش کنید که استرسش کم شود و بخشی از بارهایی که او در زندگی به دوش می کشد را، از او بردارید و کمکش کنید که کمی به نیازهای خودش برسد.

اگر مردان بخواهند در مهم ترین رابطه ی زندگی شان، شاد و راضی باشند، باید برای تحقق این هدف کمک به همسر را در اولویت قرار دهند.

داشتن یا نداشتن روابط با کیفیت و فعالیت های مفرح، عوامل سازنده یا ویران کننده ی زندگی زنان امروزی هستند. برای رسیدن به تعادل و آرامش، زنان باید طبق برنامه ای منظم، کارهایی را انجام دهند که از آن لذت می برند، که می تواند شامل خواندن یک کتاب خوب، پیرایش ناخن های دست و پا، بردن کودکان و نوه ها به پارک، نهار خوردن با یک دوست یا گردش و استفاده از تعطیلات پایان هفته با زنان و دختران باشد.

شاید از این که همسرتان بدون شما تفریح کند و با دوستانش بیرون برود، زیاد خوشتان نیاید، اما به برنامه ریزی برای تفریح خانمتان، مانند صورت حساب بانکی نگاه کنید که وقتی به آن واریز می کنید یا از آن برداشت می کنید، از منافع آن سود می برید، او انرژی می گیرد و در طول هفته، بهتر به شما و زندگی خانوادگیش می پردازد.

رسیدن به رابطه ی عاشقانه و شور و هیجان پایدار

شاید به نظر برسد که آسانترین راه برای از بین بردن استرس همسرتان، به خاطر سپردن کارهایی است که در آغاز انجام می دادند و فقط باید دوباره همان کارها را انجام دهند، یعنی اگر از کاری در گذشته خوشحال می شدند، همان کار بعداً هم او را خوشحال می کند.

البته به راستی چنین هست، هر مردی میداند که همسرش از او چه توقعات و انتظاری دارد، اما، زمانی که تازگی از بین می رود، باید به دنبال راه های جدیدی برای گرم شدن قلب و باز گرداندن جادوی عشق به حالت اولیه باشیم.

زمانی که تازگی رابطه از بین می رود، باید راهی پیدا کنیم که شامل تغییرات دقیقی در طرز تفکر و تغیییرات ساده در روش ارتباط برقرار کردن با دیگران می شود.

مأموریت هر مردی این است که با خوشحال کردن همسرش، خودش را خوشحال تر کند. گرمای عشقی که زن هنگام توجه شوهر به خود و تحسین کردنش احساس می کند، برای هر دو، نشان از بین رفتن استرس دارد.

منبع: تبیان