فرگوسنسرمربی پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد گفت آموزگار محبوب وی زنی بود خشن که وی را با شلاق تنبیه می‌کرد.

سرآلکس فرگوسن که ۷۲ سال سن دارد، در گلاسکو متولد شده است. فرگی می‎گوید او شلاقی را که خانم “الیزابت تامسون” با آن در خانه اقدام به تنبیهش می‌کرده را پیش خود نگه داشته است. فرگی در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ میلادی در مدرسه “بروملون روئد پرایمری” در “گووان” درس خوانده است. تنبیه بدنی بچه‌ها از سال ۱۹۸۷ در مدارس بریتانیا متوقف شده است.

بر پایه گزارش بی بی سی، فرگوسن گفت زمانی که در تیم رنجرز بازی می‌کرده آموزگارش با وی تماس می‌گرفته و تا زمانی که زنده بود با هم تماس داشتند. پس از آن خانواده‌اش، این شلاق را به فرگوسن داده‌اند.

فرگوسن گفت: من نتوانستم در مراسم تدفین خانم معلم شرکت کنم چون در آن زمان هدایت منچستریونایتد را بر عهده داشتم و خارج از انگلستان بودم اما چند ماه بعد بسته‌ای دریافت کردم. او وصیت کرده بود که شلاق به من برسد. خواهرزاده اش آن را به من رساند. به همراه بسته نامه‌ای بود که داخل آن نوشته بود: “تو بیش از هرکسی معنی این کمربند را می‌دانی.”

فرگوسن گفت: این درسی است که من فرا گرفتم. نوه‌های من از این کمربند می‌ترسند. شش ضربه از این کمربندها و یک درد بی حد و حصر. من عادت داشتم دستم را بکشم. اما این نوع از جریمه برای کسی بود که از خط خارج می‌شد.

فرگوسن می‌گوید او و شاگردان دیگر برای خانم تامسون احترام بسیاری قائل می‌شدند. فرگوسن وقتی ۱۱ ساله بود عرض گلاسکو را طی کرد تا در مراسم ازدواج آموزگارش شرکت کند.

فرگی گفت: وقتی الان درباره خانم تامسون فکر می‌کنم متوجه می‌شوم فقط بحث آموزش مطرح نبوده است. او تلاش می‌کرد تا تو را تبدیل کند به بهترین کسی که می‌توانی باشی.

این مربی اسکاتنلدی در ماه مه گذشته پس از ۲۶ سال حضور در منچستریونایتد از مربیگری این تیم استعفا کرد. او را به حاکم کردن مسائل انضباطی می‌شناسند و فریادهای او در صورت بازیکنان را به سشوار تشبیه کرده‌اند.

منبع: مهر