زن جوان، برای انتقام از همسایه نقشه قتل پسر سه ساله او را اجرا کرد. او پس از قتل، جسد را داخل زباله‌ها انداخت و با صحنه‌سازی سعی داشت مسیر تحقیقات را منحرف کند.

به گزارش جام جم، عقربه های ساعت ۲ بعد از ظهر یکی از روزهای آبان ماه امسال را نشان می داد که زن جوان برای سر زدن به عرشیا به کوچه آمد.

عرشیا مثل سایر بچه های همسایه، گاهی برای بازی به کوچه می آمد و بعد از مدتی با صدای مادر به خانه برمی گشت اما این بار از عرشیا خبری نبود و مادر و همسایه ها به کوچه ها و خیابان های اطراف رفتند، اما هیچ ردی از پسر بچه سه ساله به دست نیامد. تماس با اقوام و آشنایان نیز بی فایده بود، کسی از عرشیا خبر نداشت و تنها راه چاره اعلام این موضوع به پلیس بود.

کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان لرستان از این ماجرا با خبر شدند و تحقیقات را آغاز کردند. در نخستین گام با این احتمال که پسربچه هنگام بازی دچار حادثه ای شده و او را به بیمارستان انتقال داده اند، به استعلام از بیمارستان ها پرداختند اما بررسی ها در این زمینه به نتیجه ای نرسید.

در ادامه این احتمال مطرح شد که عرشیا قربانی کودک ربایی شده است، اما پس از گذشت یک روز آدم ربایی برای مطرح کردن درخواستش با خانواده او تماس نگرفت.

در پایان فرضیه قتل از سوی کارآگاهان طرح شد، به همین دلیل آنها تحقیقات را روی افرادی که با خانواده عرشیا مشکل داشتند، متمرکز کردند. بررسی ها نشان می داد که زن همسایه به نام زیور مدت هاست که با مادر عرشیا اختلاف دارد و همسایه ها شاهد دعوای آنها بوده اند. از طرفی مشخص شد در زمانی که خانواده عرشیا به دنبال پسر سه ساله می گشتند زیور در خانه نبوده است.

به همین دلیل زیور به عنوان تنها مظنون پرونده بازداشت شد و تحقیقات از او ادامه یافت. زن جوان ابتدا منکر جنایت بود و گفت: «در زمانی که عرشیا ناپدید شد من بیرون از خانه بودم. پس از رفتن به خانه برادرم و خرید به خانه بازگشتم. موسسه کرایه خودرو که از آنجا درخواست ماشین کردم می تواند ادعای مرا تائید کند. همسایه ها نیز شاهد بازگشت من و بسته های خرید بودند.»

کارآگاهان سپس به بررسی ادعای زیور پرداخته و متوجه شدند او راست گفته اما زمانی از خانه خارج شده که عرشیا ناپدید شده بود و او برای جنایت وقت کافی داشته است.

در حالی که زن جوان همچنان ادعاهای خود را تکرار می کرد، پس از روبه رو شدن با مدارک پلیسی به قتل اعتراف کرد و گفت: «با مادر عرشیا اختلاف داشتم، سر هر موضوعی با هم دعوایمان می شد و من نمی توانستم از خودم دفاع کنم. به همین دلیل کینه آنها را به دل گرفتم، روز حادثه وقتی عرشیا را تنها در کوچه دیدم تصمیم گرفتم که انتقام خودم را بگیرم.»

او ادامه داد: «عرشیا مرا می شناخت، مدت ها بود که در همسایگی آنها زندگی می کردیم. عرشیا را به خانه آوردم و سر او را در تشت پر از آبی کردم. بعد از آن که پسر سه ساله خفه شد جسدش را داخل کیسه ای گذاشتم و به آژانس زنگ زدم. به بهانه رفتن به خانه برادرم سوار خودرو شدم و در نزدیکی سطل زباله ای از راننده خواستم توقف کند. طوری وانمود کردم که داخل کیسه زباله است و جسد را داخل زباله ها انداختم و به خانه برادرم رفتم.»

سرهنگ قدرت الله دالوند، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان با اعلام این خبر به جام جم گفت: به دنبال اعتراف زن جوان به جنایت، با راهنمایی های او جسد پسر بچه پیدا شد. متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.