اتوبوس-متروعضو شورای شهر تهران اعلام کرد: قیمت و معافیت انواع بلیت مترو و اتوبوس در سال ۹۳ به تصویب رسید.

اقبال شاکری گفت: بر اساس تصویب شورای شهر قیمت‌های سالانه کارت‌های اعتباری اتوبوس به مبلغ ۵۵‌هزار‌تومان تصویب شد که شهروندان می‌توانند به اندازه صد‌هزار‌تومان از آن استفاده کنند. وی در ادامه افزود: همچنین قیمت بلیت سالانه مترو ۸۰‌هزار‌تومان و با استفاده ۱۲۰‌هزار‌تومان به تصویب رسید. همچنین کارت‌بلیت مشترک مترو و اتوبوس به میزان ۱۲۰‌هزار‌تومان و با استفاده ۱۵۰‌هزار‌تومان تصویب شد.

شاکری افزود: البته برای صدور کارت‌های سالانه، مبلغ پنج‌هزار‌تومان از شهروندان اخذ می‌شود که بعدا می‌توانند این مبلغ را با برگرداندن کارت، پس بگیرند. این کارت‌ها قابل استفاده در وسایل حمل‌ونقل خصوصی ارایه‌شده توسط شهرداری تهران است که برای همه خطوط تاکسی و اتوبوس و مترو که دارای خرید الکترونیکی هستند، قابل استفاده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در سال آینده قرار شد که تاکسی‌های شهر تهران برای استفاده شهروندان نیز به دستگاه الکترونیکی مجهز شوند.

وی با اشاره به تخفیفات کارت‌های اعتباری مبلغ‌دار نیز گفت: همچنین در جلسه امروز شورای شهر، میزان تخفیف کارت‌های الکترونیک برای اقشار گوناگون تصویب شد که اقشاری که معافیت‌های گوناگون دارند می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

برای دانش‌آموزان و دانشجویان ۲۰‌درصد تخفیف تعیین شده و همچنین برای خانواده‌های ایثارگران نیز پیشنهاد شد تا این قشر از جامعه، به‌طور رایگان استفاده کنند.

شاکری با اشاره به مبلغ کارت بلیت الکترونیکی مبلغ‌دار نیز گفت: این کارت‌ها نیز به مبالغ گوناگون است که هرچه مبلغ آن افزایش پیدا کند ‌درصد تخفیف آن نیز مشخص می‌شود و این نوع کارت‌های الکترونیک از ۳۰‌هزار‌تومان تا صدهزار‌تومان تعیین شده است.

همچنین مدیرعامل سازمان تاکسیرانی پایتخت درخصوص تصویب افزایش ۲۵درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی در سال آینده خبر داد. از سوی دیگر مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از تجهیز صد دستگاه از تاکسی‌های پایتخت به دستگاه کارتخوان تا پایان فروردین ۹۳ خبر داد.

منبع:مهر