خرید-اینترنتی-اپلیکیشندفترکنترل دارایی‌های خارجی دولت باراک اوباما با اعطای یک مجوز عمومی تحریم‌های  مرتبط با برخی از خدمات و تجهیزات اینترنتی و مخابراتی برای استفاده شخصی کاربران  ایرانی را لغو کرد.
به گزارش ایتنا به دنبال ماه‌ها تلاش فعالان حقوق بشر و آزادی اینترنت برای لغو تحریم‌های مرتبط با تبادلات پولی ایرانیان برای خرید  تجهیزات و سرویس‌های اینترنت، وزارت خزانه‌داری دولت اوباما با صدور یک مجوز عمومی برای ارتباطات شخصی(Personal Communications)، خرید اقلام یاد شده در این زمینه را برای ایرانیان امکان‌پذیر کرد.
به موجب این مجوز عمومی خرید نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌های موبایل، سخت‌افزارهای گوشی‌های تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و همچنین
پرداخت برای میزبانی وب‌سایت و مواردی از این دست از دایره رژیم تحریم خارج شد و  شهروندان ایرانی به خرید این تجهیزات و خدمات بپردازند.
گفتنی است با وجود  اینکه هم اکنون صدور ابزار و خدمات ارتباطی به ایران قانونی است، تحریم‌های وسیع بانکی و مالی کنونی، ایرانیان را از در اختیار داشتن کانال‌های مالی برای خرید خدمات و محصولات مصرفی که در آن نیازمند نقل و انتقال مالی هستند، که در این مجوز  کلی فهرست شده، بازمی‌دارند.