نسیم بهاری در سطح شهر، میان کوچه و پس کوچه‌ها وزیدن گرفته. پسرک می‌گوید، به چهره‌ها که نگاه می‌کنی کمی باز شده‌اند، گاه لبخند می‌زنند. این روزها شاید خبر افت و خیز بورس بدترین خبری  باشد که به گوش می‌رسد. جدای از آن، همه جا جنب و جوش دارد شروع می‌شود. هیات‌های ریز و درشت خارجی قطار دیپلماسی و اقتصاد را پر تردد کرده‌اند و همه جا حتی دایره هنر و فرهنگ هم از جنبش باز نمانده‌اند.

شاید خارجی‌ها چون دورترند بهتر می‌بینند. ما خودمان حواسمان نیست، اما رنگ به چهره‌هایمان دارد بر می‌گردد.

به گزارش لوموند، شش ماه پس از به قدرت رسیدن حسن روحانی رییس جمهور ایران که در شعارهای انتخاباتیش میانه روی و اعتدال را سرلوحه خط مشی دولتش عنوان کرد، فیلم رخشان بنی اعتماد در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

پایگاه اینترنتی روزنامه لوموند با اشاره به رفع ممنوعیت پخش برخی آثار سینماگران ایران می‌نویسد: فضا برای فیلم سازان در دولت جدید باز شده است.

رخشان بنی اعتماد در سالنی مملو ازخبرنگاران اظهار داشته: خوشحالم که ˈقصه هاˈ سر انجام به نمایش درآمد. دو سال پیش هنگامی که این فیلم را می ساختم، با توجه به اوضاع، فکر می کردم که این آخرین کارم خواهد بود.

فیلم ˈقصه هاˈ درسال ۲۰۱۱ ساخته شد و به مدت دو سال مجوز نمایش نگرفت.

یکی از بازیگران این فیلم می گوید: ˈ هیچ فیلمی برای همیشه ممنوع التصویر باقی نخواهد ماند و بی شک روزی و در جایی به نمایش در می آیدˈ.

رخشان بنی اعتماد هفت فیلم مستند کوتاه ساخت و از انجمن مستند سازان ایران مجوز گرفته است.

فیلم سینمایی صبانی نیستم، ساخته رضا درمیشیان نیز یکی از فیلم هایی است که پس از روی کار آمدن دولت روحانی مجوز نمایش دریافت کرد.

عباس کیارستمی کارگردان فیلم «کپی برابراصل» گفته است که برخی از سینما گران از فضای باز بوجود آمده استقبال می کنند.

اصغر فرهادی سازنده فیلم های «جدایی نادر ازسیمین» و«گذشته» یکی از آنها است.

وی در جدیدترین اظهاراتش گفته است که شاید به زودی تصویربرداری فیلمی را در ایران آغاز کند.