انتی-بیوتیکبه گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سازمان FDA به تازگی اعلام نموده که تولید کنندگان دارو از این پس باید برچسب‌های جدیدتری بر روی محصولات آنتی بیوتیک قرار دهند که به افراد در خصوص مصرف بی رویه و بدون تجویز پزشک هشدار دهد.
گفتنی است، بر اساس تحقیقات صورت گرفته مصرف غیر مجاز آنتی بیوتیک در سالهای اخیر سبب افزایش مقاومت بدن در مقابل “ویروس‌ها” و باکتری های خطرناک شده و تنها درکشور ایالات متحده همه ساله دو میلیون نفر دچار مقاومت نسبت به دارو شده که از این تعداد ۲۳ هزار نفر دراثر عفونت و گسترش بیماری جان خود را از دست می‌دهند.
دانشمندان گروه‌های پرخطر را که مصرف بی رویه آنتی بیوتیک آنها را دچار مشکلات فزاینده می‌کند افرادی مانند افراد مسن، افراد مبتلا به سرطان و تحت انجام شیمی درمانی، افراد مبتلا به HIV و افرادی که جراحی پیوند عضو بررویشان صورت گرفته معرفی کرده‌اند. از جمله دیگر گروه های پرخطر برای مقاومت در برابر داروها و بیماری‌ها، کودکان به ویژه نوزادان نارس و کودکان بستری در بخش “مراقبت‌های پزشکی” هستند.
پژوهشگران همچنین هشدار می‌دهند پزشکان در سراسر دنیا از تجویز غیر ضروری داروها و به ویژه آنتی بیوتیک ها برای بیماران خودداری کنند تا بدن آنها مقاومت خود را در مقابل ویروس‌های نوظهور از دست ندهد.