ایت-الله-هاشمی-رفسنجانیدر ادامه دیدارهای نوروزی، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) جمعی از مسئولان کشور با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.
در این دیدارها، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزرای دفاع، جهاد کشاورزی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، چند تن از وزرای دولت سابق، معاونان رئیس‌جمهور، معاونان وزرا، جمعی از مسئولان قوه قضائیه، مسئولان دفتر رئیس‌جمهور فعلی، سابق و اسبق، جمعی از اعضای مجمع متخصصین، رئیس و معاونان ایران خودرو، اعضای انجمن صنایع غذایی کشور، تعدادی از اعضای کانون وکلا و جمعی از کارمندان نهاد ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی، در دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حضور پیدا کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدارهای جداگانه، با تبریک عید سعید باستانی و آرزوی توفیقات فردی و اجتماعی برای حاضران، سال گذشته را نقطه آغاز مردم ایران به سوی زندگی بهتر دانست و با اشاره به چالش‌های فرارو، گفت: در سال جدید اصلاح شیوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها را داریم که از ضرورت‌های آینده کشور است.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، تکمیل برنامه‌های نظام در سیاست خارجی را از دیگر برنامه‌های دولت دانست و گفت: همه باید از اعضای تیم مذاکره‌کننده که به قول مقام معظم رهبری از فرزندان انقلاب هستند و دارند در سنگری دیگر خدمت می‌کنند، حمایت کنیم.
وی توقف تحریم‌ها و جلوگیری از گسترش دامنه آن را بسیار مهم خواند و اظهار کرد: دنیا باید به این باور عملی برسد که ملت ایران بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت خواستار تعامل با جهانیان است و آموزه‌های دینی و انقلابی به آنها آموخته است نه ظلم کنند و نه زیر بار ظلم بروند.
هاشمی رفسنجانی، تقویت امید در جامعه را وظیفه همه مسئولان در قوای مختلف دانست و افزود: امیدواری مردم، هم سرمایه بزرگی برای دولت و نظام و هم حق آنان است که می‌خواهند با کرامت زندگی کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تأکید رهبری بر فرهنگ و اقتصاد در نامگذاری امسال، گفت: فرهنگ فقط محدود به مسائل هنری یا حجاب و مسائل سطحی نیست، بلکه شامل همه شاخصهای هویتی یک ملت است که در اخلاقیات اسلامی متبلور است.
وی پرهیز از رذیلت‌های اخلاقی مانند دروغ، تهمت، توهین، تجاوز به حقوق دیگران و تجسس در زندگی مردم را برخاسته از فرهنگ اسلامی دانست و افزود: قرآن در بیان شاخصه‌های فرهنگ، بهترین راهنماست و قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز که به تأیید امام و مراجع تقلید و مجتهدین طراز اوّل کشور و سرانجام مردم رسید، بر اخلاقیات اسلامی تأکید دارد.
در آغاز هریک از دیدارها، مسئولان مربوطه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه‌های مسئولیتی خویش، به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مسایل مختلف پرداختند.

 

 

منبع:ایسنا