اب-جیره بندیمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام اینکه تهرانی ها باید برای عبور از بی آبی تابستان سال آینده ۲۰تا ۲۵درصد صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند، گفت: در عین حال سناریوی جیره بندی روی میز است اما تلاش می شود به آن سمت حرکت نکنیم.محمد پرورش امروز دوشنبه در یک نشست خبری با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز پدافند غیرعامل در تهران گفت:با وجود اینکه در سال جاری وضعیت اعتبارات دولتی در بخش آب مناسب نبود ولی خدمات مورد نیاز مردم تغییر یافته است.

وی افزود: منابع آب محدود است اما در شهر تهران باید خدمات با کیفیت و یکپارچه ای به مردم ارائه شود. در سال جاری اجرای ۱۴۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب پیش بینی شده بود که تا پایان بهمن ماه بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر آن عملیاتی شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات موجود و بی آبی به تازگی شورای عالی آب به این نتیجه رسیدیم که یک کارگروه پنج نفره کارشناسی مطالعاتی را انجام و به وزیر نیرو برای طرح در جلسات دولت ارائه شود تا بتوانیم تابستان امسال را در تهران بدون مشکل آب عبور کنیم.وی افزود: تا چند سال گذشته تنها ۱۸درصد شهر تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب بود که این میزان امروز به ۵۵درصد رسیده و دربرنامه سال آینده تا پیشرفت ۶۵ درصدی برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اجرای ۱۴۰۰ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در سال ۹۳ برای تهران پیش بینی شده است.

 

منبع:جام جم انلاین