پلیس-فتارئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: شهروندان مراقب ارسال پیامک های جایزه‌دار توسط کلاهبرداران و افراد سودجو با شگردهای برنده شدن با عناوین مختلف در مسابقات پیامکی خبر داد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد قاسملو با اعلام این خبر گفت: برابر رصد فضای مجازی و گزارش مردمی مبنی بر دریافت پیامک با موضوع ((شما برنده ۷۰ میلیون ریال شدید)) و به سایت زیر مراجعه کنید www.ebank9.com موضوع با حساسیت ویژه در دستور کار کارشناسان فنی این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌های فنی مشخص گردید که سایت موجود ، صفحه فیشینگ بوده و فرد یا افرادی با هدف اخاذی و کلاهبرداری و جمع آوری اطلاعات بانکی مهم ، اقدام به ایجاد این صفحه نموده و با سوء استفاده از عنوان بانکی در صدد اغفال شهراندان را دارند و این پلیس ضمن پیگیری مجددانه و شناسایی و دستگیری افراد متخلف ایجاد کننده این سایت می باشد.
وی خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می شود از مراجعه و استفاده از این صفحه اینترنتی خودداری نموده و در صورت ارائه اطلاعات بانکی هر چه سریع تر نسبت به محدود سازی حساب و یا تعویض مشخصات بانکی خود اعم از رمز اول و دوم و… اقدام نمایید در ضمن هنگام برنده شدن جوایز به صورت قانونی هیچ وقت از طریق پیامک اطلاع رسانی نمی شود.