تور-سفرسرهنگ «علی نیک نفس» با اشاره به اینکه درج آگهی های تبلیغاتی جایگاه ویژه ای در دنیای امروز دارد، گفت: افراد زیادی از طریق درج این نوع آگهی ها کسب و کار می کنند، اما هستند گروهی که از این تبلیغات برای اهداف سوء و کلاهبرداری استفاده می کنند.
وی ادامه داد: با توجه به این که به ایام عید نوروز نزدیک می شویم و در این مدت شاهد افزایش مسافرت های نوروزی هستیم، به نظر می رسد کلاهبرداری از طریق درج آگهی های فریبنده از سوی برخی آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری افزایش پیدا کند. این مقام پلیس با بیان اینکه در این مدت آژانس های مسافرتی به بهانه های مختلف مانند تهیه روادید، مجوز اقامت، کار و تحصیل یا مسافرت با تورهای مختلف پول هنگفتی از طعمه هایشان کلاهبرداری می کنند، اظهار داشت: متأسفانه برخی از شهروندان با دیدن آگهی های اغواگر در این زمینه و بدون تحقیق و بررسی اقدام به همکاری و ثبت نام در این تورها و آژانس ها می کنند.
نیک نفس گفت: این کلاهبرداران با وعده خروج مسافران و پرواز آنان به سمت مقاصد مورد نظرشان، پول هایی از متقاضیان دریافت می کنند اما پس از مبادله پول، کلاهبرداران مسافران را به حال خود رها کرده و ناپدید می شوند.
وی به مسافران نوروزی توصیه کرد: پیش از اقدام برای مبادله وجه درخواستی آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری، نسبت به مجاز بودن آنها و داشتن مجوز از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی گردشگری، معاونت گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اطمینان حاصل کنند.
نیک نفس تأکید کرد: متقاضیان سفر از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک(E-namad) معتبر استفاده کنند.

 

 

منبع:ایرنا