والیبال ایران-برزیل1تیم ملی والیبال ایران در نخستین میزبانی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۴ با نتیجه ۳ بر ۲ برزیل را شکست داد.

سالن دوازده هزار نفری آزادی تهران یکبار دیگر مملو از علاقه مندان به والیبال شد. گوش تا گوش سالن را هوادارانی پر کرده بودند که از یک ساعت جلو تر از آغاز مسابقه یکصدا ایران را تشویق می کردند و هر دقیقه به شمار آن ها اضافه می شد.

تیم ملی ایران در هفته چهارم لیگ جهانی با نتیجه ۳ بر ۲ و امتیازهای (۱۸-۲۵، ۲۷- ۲۵، ۲۰-۲۵، ۲۵-۱۷ و ۱۵-۹) یکبار دیگر برزیل را شکست داد.

این دو تیم در هفته سوم لیگ جهانی دو بار با هم مسابقه داده بودند. برزیل یکبار با نتیجه ۳ بر۲ و ایران هم یکبار با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شده بودند.

حاشیه های قبل از شروع بازی

– با وجود اینکه قبلا حدود ۳۰۰ کارت تردد برای تماشاگران خانم صادر شده بود، در آستانه مسابقه از ورود آنها ممانعت به آمد.

– جمع کثیری از پیشکسوتان و مربیان والیبال در سالن حضور داشتند. محمد ترکاشوند، رضا مومنی مقدم، محمد وکیلی و ده ها تن دیگر از نزدیک شاهد برگزاری این مسابقه بودند.

– حدود ۱۰ نفر هم با در دست داشتن پرچم برزیل از سفارت این کشور برای تماشای مسابقه در سالن حاضر شده بودند.

– همچنین فرهاد ظریف و پوریا فیاضی با پوشیدن پیراهن کادر فنی از کنار زمین و در جوار نوید مشجری(آنالیزور) این بازی را تماشا می کردند.

– نکته قابل توجه پوشانده شدن نام برند اسپانسر فدراسیون والیبال ایران در حاشیه میدان بود. در حالی که به تازگی بنرهای تبلیغاتی دور زمین نصب شده بود، اما در آغاز این مسابقه روی نام برند حامی فدراسیون والیبال پوشانده شد.

– گودرزی وزیر ورزش و مهدی هاشمی از تماشاگران ویژه این دیدار بودند.

– برزیلی ها از حدود یک ساعت قبل از شروع مسابقه به میدان آمدند تا با جو سالن ایران آشنا شوند. آن ها در حرکتی جالب توجه گرم کردن را با پاس کاری آن هم با پا آغاز کردند.

– اما ۱۰ دقیقه بعد در میان سیل تشویق های بی امان تماشاگران بلند قامتان والیبال ایران به سالن آمدند. صدای تشویق ها تمام فضای سالن را پر کرده بود. مدیریت سالن هم سعی می کرد با پخش موسیقی با صدای بسیار بلند فضای مسابقه را کنترل کند.

همچنین سانتوز، موریلو، اندرس، برونو، لوکارلی و ماریو برای تیم برزیل به میدان رفتند.

تیم های والیبال ایران و برزیل در قالب هفته چهارم لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱ پس فردا ( یکشنبه) ۲۵ خرداد بار دیگر به مصاف هم می روند.

 منبع:ایسنا