بیمه-شدگان-تامین-اجتماعیعلی رغم اینکه مسئولان سازمان تامین اجتماعی در آخرین روزهای سال گذشته اعلام کرده بودند که افزایش ۲۵ درصدی مستمری بازنشستگان این سازمان از ۵ فروردین به حساب آنان واریز می شود اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی نیز در روزهای میانی هفته جاری از پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تحت پوشش این سازمان از تاریخ ۲۰ فروردین ماه جاری خبر داد و گفت: با افزایش ۲۵ درصدی حقوق، حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ۶۰۸ هزار تومان می شود.

محمدحسن زدا افزود: سازمان تأمین اجتماعی متعهد است که میزان افزایش های اعمال شده در مقرری بازنشستگان و مستمری‌بگیران را تا پایان فروردین سال‌جاری پرداخت کند و در این خصوص اعتبار مورد نیاز نیز تامین شده است و مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه افزایش حقوق بازنشستگان تا پایان فروردین ماه پرداخت می‌شود، گفت: در فواصل ۲۰ تا ۳۰ فروردین ماه مابه التفاوت ۲۵ درصدی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی به آنان پرداخت می شود.

مدیرکل امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی از افزایش کمک هزینه پروتز و اروتز بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی خبر داد.

سیروس نصیری در این هفته اعلام کرد کمک هزینه پروتز و اروتز به عنوان یکی از انواع کمک‌های کوتاه‌مدت برای جبران نقص عضو و یا تقویت یکی از حواس به بیمه‌شدگان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کمک هزینه‌ها در برخی موارد تا بیش از ۳۰۰ درصد رشد داشته، افزود: کمک هزینه یک دست دندان کامل از ۶۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان، کمک هزینه یک دستگاه سمعک از ۷۵ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان، کمک هزینه عینک (فریم و شیشه عینک) از ۱۱ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان و کمک هزینه صندلی چرخدار (ویلچر) از ۶۰ هزار تومان به ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نصیری تصریح کرد: هزینه تمامی اقلام پروتز و اروتز براساس گواهی تجویز پزشک متخصص مرتبط، ارائه فاکتور خرید معتبر، تأیید پزشک معتمد یا تأیید شورای پزشکی سازمان تأمین‌اجتماعی از سوی شعب این سازمان قابل بررسی و پرداخت است.

 

منبع:مهر