پسر-رذل-بدسایه:

سلام
یکی از آشنایانم مدتی است که داماد شده (دوران عقد)، همسرش انتخاب مادر و خواهرشه و ظاهرآ خیلی از این وصلت راضیه، حالا من تقریبا چند شب پیش بود که خواب دیدم، جشن عروسی او بود، عروس و داماد ته سالن بودند، چهره عروس را نمیدیدم (یه سایه سیاه بود) از عروس و داماد خواستند برقصند اما داماد گفت که من با مادرم میخوام برقصم با مادرش رقصید ولی در حین رقص یک چاقو از جیبش درآورد و گوشت بدن مادرشو میخورد و میخندید همینطور این کارو ادامه میداد، بعد خواهر داماد برای عروس سرویس مروارید آورد اون رو روی یک اسب گذاشته بود، اسب که داشت میومد خورد زمین و پاش شکست و سرویس مروارید از هم متلاشی شد و ریخت کف زمین، همه چیز آشفته شد که من بیدار شدم یادم نیست تهش چی شد!!!
خواهش میکنم این خواب رو برام تعبیر کنید خیلی نگرانم نمیدونم این خواب یعنی چی؟
با تشکر

تفسیر:

بعضی آدم ها مانند اسماعیل هستند که در رکاب پدر گلوی خویش را بر قربانگاه می گذارند و جان مایه اصالت شمرده می شوند و برخی چون پسر نوح که برای دنیا پشت پا می زنند به هر سنت و حرمتی.
دوست خوبم، رویا نشان می دهد متاسفانه آن فرزند بیشتر به پسر نوح رفته است و در این بین، ازدواج مجالی برای بروز ذات ناروایش است. این که خواهر بر اسب سرویس مروارید گذاشته نیز گواهی بر اصالت خواهر خانواده است. او را می توان تمثالی از اسماعیل دانست. اسب بر اثر حادثه پایش می شکند و مرواریدها پخش می شوند؛ اگر ذات آدم ها پاک باشد، حوادث مجالی برای بروز فساد نخواهد بود؛ ولی زمانی که جان آلوده باشد، هر حادثه ای فرصتی است تا شیاطین مجال بروز و فسادافکنی بیابند. سرویس مروارید آرزو و تصوری است که خانواده از عروس دارند. آیا این تصویر صحیح است.
رویا پاسخ مستقیمی نمی دهد: عروس در تاریکی وهم آلودی پنهان شده است. آیا او صدفی برای بروز مرورایدهای صلاح و رستگاری است یا اهریمنی جویایی مفسده؟
شاید در رفتار پسر بتوان بازتابی از جان مایه عروس را دید: مردی که خوشیش خوردن از گوشت مادر است. پسر نوح موجودی بی عاطفه و سرشار از دنیا خواهی است. این خواب را شما دیده اید تا خانواده مراقب بی وفایی ها و ناروایی های پسر باشد و بتواند سلامت و اصالت خویش را مصون از فرزندی ناخلف نگهدارد.
در قرآن نیز داریم، استاد موسی پسری نوجوان را می کشد چرا که نااهل است و چون بزرگ شود می تواند مادر و پدر مومنش را از دین خارج کند. و چه جرمی از بزهکار بودن و به گمراهی کشاندن عزیزان بدتر؟!
آگاهی که خواب پدید می آورد چراغی است تا مادر و خواهر و خانواده مرد مراقبت نفس کنند و مواظب باشند فساد او دامنگیرشان نشده، دنیایشان را اسیر اضطراب و آخرتشان را تباه ننماید.