رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مردم دعوت کرد تا با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حماسه سیاسی مورد نظر رهبری نظام را که با انتخابات ۲۴ خرداد شروع شد، تکمیل کنند.

به گزارش ایسنا، در بخشی از این اطلاعیه آمده است : مردم عزیز ایران می‌دانند که انقلاب اسلامی در چه شرایطی به پیروزی رسید و پس از آن،چه مشکلات تحمیلی خارجی را پشت سر گذاشت و چگونه بعضی از داخلی‌ها نیز، – دانسته یا ندانسته – آب در آسیاب دشمنان خارجی ریختند!، امّا وحدت و همدلی در تمام این سال‌ها، هم نردبان ترقی و پیشرفت ایران و هم سپر دفاعی کشور در مقابل طمع‌کاری‌های بداندیشان داخلی و بدخواهان خارجی بود. وحدتی که اگرچه در مقاطعی از زمان به خاطر ترویج افکار باندی و جناحی و بی‌تدبیری بعضی‌ها کمرنگ شد، امّا هوشیاری مردم و پیوند روحی آنان با مفاهیم دینی و تعالیم مکتب اهل بیت (ع) و تبعیت از رهبری، نگذاشت یأس و ناامیدی در جامعه نهادینه شود.

اینک که ۳۵ زمستان طبیعت را به سی و ششمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی پیوند می‌زنیم، باید به یاد داشته باشیم که قطعاً مسؤولیت هرکدام ما برای دفاع و حمایت از نهالی که امام راحل در تاریخ این سرزمین کاشته‌اند و الان درختی تناور است، سنگین‌تر شده است.

درختی که اگرچه «اصلها ثابت و فرعها فی‌السما»ست، امّا حفاظت و حراست از آن نیز نیاز به درایت مسؤولین در همه سطوح و حمایت مردم در همه اقشار دارد تا خدای نخواسته در مسیری نرویم که انحراف از آرمانهای امام و شهداست.

طی سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای اسلامی با تأسی از مردم ایران علیه استبداد برخاستند، امّا فقدان رهبری چون امام (ره) و میدان‌داری افراطیون، میوه شیرین پیروزی را در کام مردم آن کشورها تلخ کرده‌اند. این تهدیدی است که قرآن کریم از صدر اسلام مسلمانان را از آن برحذر می‌داشتند و پیامبر اسلام و ائمه معصوم (ع) نیز ضمن پرهیز دادن از تندروی، به پیروی از اعتدال تأکید می‌کردند.

مردم متمدن ایران که در گفتار و رفتار از فرهنگ اصیل اسلامی پیروی می‌کنند، اگرچه در طول تاریخ زحمات زیاد تندروها را تحمّل کرده‌اند، امّا انتخاب دولت تدبیر و امید، پیامی روشن به مدعیان مسلمانی داده‌ است که:

رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود      رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

به هر حال انقلاب متعلق به همه مردم معتقد به نظام و قانون اساسی است و منحصر به گروه یا جناح خاصی نیست. مردمی که برای حفظ انقلاب فرزندان خویش را در دفاع مقدس تقدیم کرده‌اند و در همه مراحل هوشیاری فردی و اجتماعی و وفاداری به نظام اسلامی را ثابت نموده‌اند، با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حماسه سیاسی مورد نظر رهبری نظام را که با انتخابات ۲۴ خرداد شروع شد، تکمیل می‌نمایند تا به عنوان سندی دیگر از افتخارات، در تاریخ این سرزمین بماند.