رزمایش-موشکی۲۴ نماینده مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۲۰ بهمن در تذکر کتبی به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، از او به علت «عدم حمایت از برگزاری رزمایش‌های نظامی و موشکی» انتقاد کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در این تذکر کتبی که در صحن علنی مجلس خوانده شد، نمایندگان یاد شده از اینکه «برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته مجوز برگزاری رزمایش بزرگ سالیانه موشکی نیروهای مسلح در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی متوقف شده و دستورات لازم جهت تخصیص اعتبارات به منظور پشتیبانی طرح‌های اضطراری نیروهای مسلح صادر نشده»، ابراز تاسف کرده‌اند.
بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، رییس جمهوری ایران ریاست شورای عالی امنیت ملی را بر عهده دارد. دبیر این شورا در حال حاضر علی شمخانی، وزیر پیشین دفاع ایران است.
این نمایندگان در تذکر دیگری، همچنین از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه به علت «عدم حمایت از پیشرفت‌های دفاعی کشور و جلوگیری از سفر هیات‌های کارشناسی سایر کشورها در جهت توسعه توان موشکی به ایران» سوال کرده‌اند.
در این نامه از آقای ظریف پرسیده شده است که «چرا باید وزارت امور خارجه با تحریک سفیر آمریکا در سازمان ملل از سفر هیات کارشناسی کشورهای دیگر به جمهوری اسلامی جهت توسعه توان موشکی جلوگیری نماید؟»
نمایندگان امضاکننده این سوال، توضیح نداده‌اند که هیات‌های کارشناسی کدام کشورها و در چه زمانی قصد سفر به ایران را داشتند. همچنین نگفته اند که آقای ظریف چه اقدامی انجام داده است که از آن به «تحریک سفیر آمریکا» یاد شده است.

امضاکنندگان این نامه‌ها، اکثرا از نمایندگان عضو یا نزدیک به جبهه پایداری، تشکل سیاسی نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی هستند.

 جمهوری اسلامی ایران در دهه ۸۰ و به خصوص در سال‌های دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، ده‌ها رزمایش موشکی و غیر موشکی که در آنها انواع موشک‌های خود را آزمایش می‌کرد، برگزار کرد.
برگزاری این رزمایش‌ها، به ویژه هنگام تنش‌های مقطعی و درگیری‌های لفظی میان ایران با آمریکا و اسرائیل افزایش می‌یافت. رزمایش پیامبر اعظم که در چند دور و فواصل زمانی مختلف برگزار شد، از بزرگترین این رزمایش‌ها بود.

وزیر امور خارجه ایران پیش از این نیز به علت بیان سخنانی که «ضعیف نشان دادن توان نظامی جمهوری اسلامی در برابر آمریکا» قلمداد شده بود مورد انتقاد نمایندگان مجلس و تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران قرار گرفته بود.
محمدجواد ظریف روز ۱۰ آذر گفته بود «آیا آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد؟»
این در حالی است که در تذکر ۲۲ نماینده مجلس به وزیر امور خارجه آمده که «توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها را عاجز کرده و مسئولان اجرایی کشور نباید نگران تهدید‌های آنها باشند».
این نمایندگان افزوده‌اند که «دولت آمریکا امروز ضعیف‌تر از آن است که ایران را تهدید کند و به لطف خداوند بزرگ و رشادت‌های شهدایی چون شهید تهرانی‌مقدم‌ها و رزمندگان گمنامی که در عرصه علمی – دفاعی در حال فعالیت هستند جمهوری اسلامی توانسته با توان نیروهای مسلح، تهدیدهای نظامی خود را از خود دور نماید و مسئولان استکبار جهانی هم خوب می‌دانند که فقط در کلام جسارت تهدید ایران اسلامی را دارند و در صورت بروز غلطی از سوی آنان، منافع‌شان در جهان مورد هدف قرار خواهد گرفت.»