saraگردنبند:

سلام ممنون از سایت خوبتون. من خواب دیدم که طلا گم کردم روی زمینو که گشتم چند تا چیز بدلی پیدا کردم که تقریبا شبیه اون بودن . بعد دوباره که گشتم دیدم طلا های زیادی مث انگشتر و این چیزا ریختن که البته اونا هم مال خودم بودن ولی نمیدونستم که گمشون کردم. اما اون گردنبند طلایی که گم کرده بودم پیدا نشد.ممنون میشم سریعتر پاسخ بدین.

تفسیر:

آیا از شکستن فنجان عتیقه تان آن قدر ناراحت می شوید که می خواهید سکته کنید؟ آیا آن قدر گرفتار دارای هایتان شده اید که در سلامت خندیدن و از کنار دیگران شاد زیستن باز مانده اید؟ خواب از دلبستگی های شدید شما به داشته های بی ارزش دنیا پرده بر می دارد.
گردنبند اشاره به گردن دارد و ما هنگامی که عصبی می شویم، نفس در گلویمان می گیرد و زمانی که عصبی می شویم رگ گردنمان می زند. بنابراین، گردن نماد عصبیت است و گردنبند داشته ای که این عصبیت را تحت تاثیر قرار می دهد. خواب به نکات ظریفی اشاره می کند. جواهرات بسیاری داشته اید که گم کرده بودید و خودتان هم نمی دانستید. اما، پیدا کردن آن ها کافی نیست، شما در جستجوی گردنبندتان هستید. گاه خانه مان آنچنان مهم می شود که دیگر از مهمانی رفتن نمی توانیم لذت ببریم؛ چون حواسمان همه اش به خانه است که مبادا دزد بیاید!…
دوست خوبم، آن چیزهای بدلی هم بیهوده در خواب شما ظاهر نشده اند. این نحو دلبستگی به داشته ها، آیا باعث نمی شود اصل زندگی را که با دیگران بودن و از داشته هایمان لذت بردن است، گم کنیم؟
به دنبال چه هستید؟ کمی بایستید و درنگ کنید. آیا ارزشش را دارد؟ آیا این همه حرص و بدو بدو ارزشش را دارد؟ همکار بسیار دوست داشتنی ای داشتم که در سن ۳۸ سالگی بچه دار شده بود. زن نازنینی بود و تصمیم گرفت به مشهد برود و مشغول بزرگ کردن کودکش شود. هنگامی که پرسیدم چرا به خاطر بچه داری کارت را رها می کنی پاسخ داد: بزرگ شدن بچه ام لذت بخش ترین لحظاتی است که می توانم داشته باشم، چرا باید آن را از دست بدهم؟!
راست می گفت. برای زنی چون او این بهترین انتخاب بود. البته مهم هدف زندگی است. ببینید آن گردنبند واقعی را که باید حقیقتا رگ گردنتان برایش بزند کجا گم کرده اید؟ هدف زیستنتان چیست؟ آن را که یافتید، خوشبختی تاج مرواریدی است که بر سرتان خواهد درخشید.

 

تعبیر طلا (معنای دقیق):

– تعبیر خواب طلا